Amanoslara Bin Fidan Dikildi

Hatay'ın İskenderun ilçesinde geçtiğimiz yıllarda meydana gelen yangınlarda zarar gören Amanos dağlarına Gençlik ve Eğitim Derneği üyeleri tarafından bin fidan dikildi.
Amanoslara Bin Fidan Dikildi
Amanoslarda çıkan orman yangınlarında zarar gören bölgelerin yeniden ağaçlandırılması için çalışan İskenderun Gençlik ve Eğitim Derneği, Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin katkılarıyla Suçıkağı mevkiini yeşillendirmek için bin fidan dikti.Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu, Merkez Kız Teknik Meslek Lisesi, Sadık Altıncan ve Dr. Gani Bahadırlı ve Gazi ilköğretim okullarıyla Simya Dershaneleri öğrencileri de kampanyaya destek verdi.
 
 İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu, "Çıkan yangında yüreğimiz yandı. Bu yürek yangınlarını söndüreceklerde yine eğitimcilerdir. Bugün Gençlik Ve Eğitim Derneği’nin projesine bizde destek verdik. Amanos dağlarında zarar gören bölgeleri yeniden yeşillendiriyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.Dernek Başkanı Ercan Aflaz ise bin fidanın doğanın yeniden canlanması için dikildiğini belirterek, " Diktiğimiz fidanlarla Amanosların yeşermesini on yıl öne almış oluyoruz. Projenin diğer kurumlara da örnek olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.
Amanoslara Bin Fidan Dikildi haberi 25 Mayıs 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  61770 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle