ANADOLU GENÇLİK DERNEGİ ETKİNLİĞİ

Saadet Partisi İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Necmettin Çalışkan, Müslüman'ın sorumlu insan olduğunu belirtti.
ANADOLU GENÇLİK DERNEGİ ETKİNLİĞİ
Çalışkan Anadolu Gençlik Derneği'nce düzenlenen ''Müslüman'ın Sorumluluk Bilinci '' konulu konferansta yaptığı konuşmada, Müslüman'ın tüm kötülüklerden uzak durması gerektiğini kaydetti:
     İnsanın Allah'a karşı sorumlu ve bunun kulluk bilinci olduğunu ifade eden Çalışkan, şöyle devam etti:
     '' Dolayısıyla ibadetlerini yerine getirmeli ve Allah'ın emir ve yasaklarına uymalıdır. Nimetlerin karşılığı olarak şükür vazifesini yerine getirerek daha sonra insanın insanlara karşı sorumluluklarını yerine getirmelidir. Önce insanın kendine karşı olan sorumluluğunu yerine getirdikten sonra Ailesi, komşuları, arkadaşları, yaşadığı topluma karşı olan sorumlulukları vardır. Bireysel davranış biçimleriyle çevresindeki bu kişilere karşı güven vererek Yalan, Kibir, Başa kalkmak, haset kıskançlık kin öfke hırsızlık yalan söylemek gibi kötü davranışlar uzak durmalı ve dürüst, doğru sözlü ve yardımsever olmak iyi niyet taşımalıdır.''
     Etkinliğe, Adana il Başkanı Abdulaziz Kıranşal ÖĞDER ve EHAD Başkanları ile çeşitli sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.