ANNELER ÖLMESİN

Hatay il sağlık müdürlüğü Bulaşıcı olmayan Hastalıklar şube müdürlüğünce Anne Ölümleri İzlemi Programı kapsamında eylem planı hazırlıyor. 
ANNELER ÖLMESİN
Hatay gazeteciler cemiyetinin temsilcisinindi aralarında bulunduğu çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcilerin bulunduğu komisyon, Hatay halk sağlığı müdürlüğünde toplanarak eylem planı üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.Bulaşıcı olmayan hastalıklar şube müdürü.Dr.Ayşe Betül ALTUN eylem planı ile ilgili komisyona bilgi sundu. Dr.ALTUN amacın“önlenebilir nedenlerle anne ölümlerinin engellenmesi” olduğunu belirterek, bu kapsamda yaşanan problemlerin belirlenmesi ve çözümüne yönelik İl sağlık m müdürlüğünce eylem planı oluşturularak gerekli tedbirlerin alınmasını ve ilimizde Anne ölümlerinin önüne geçilmesi olduğunu söyledi.  Anne ölümlerinin ilimizde halen istenilen düzeye ulaşılmadığını belirten Dr.Altun, bunun için kurum ve kuruluşların temsilcileri ile birlikte hazırlanan eylem planı üzerinde görüş alış verişinde bulunulmasının daha faydalı olacağını belirti. Hazırlanan eylem planı sağlıklı nesiller için her türlü koruyucu tedbir ve desteği alarak anne sağlığını korumak ve geliştirmeyi amaçlıyor.
ANNELER ÖLMESİN haberi 23 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu Reklam Danışmanı adına  tarafından  4230 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle