ANTAKYA AKADEMİ HALK DANSLARI DERNEĞİ BAŞKANI ÖZFIRAT

ANTAKYA AKADEMİ HALK DANSLARI DERNEĞİ BAŞKANI ÖZFIRAT: -''GÜNEY KORE'DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK ULUSLARARASI HALK DANSLARI YARIŞMASINDA TÜRKİYE'Yİ HATAY'DAN BİR TOPLULUĞUN TEMSİL ETMESİ ANLAMLI''
ANTAKYA AKADEMİ HALK DANSLARI DERNEĞİ BAŞKANI ÖZFIRAT
Antakya Akademi Halk Dansları Derneği Başkanı Yılmaz Özfırat, Güney Kore'de yapılacak Uluslararası Halk Dansları Yarışması'nda Türkiye'yi Hatay'dan bir topluluğunu temsil etmesinin anlamlı olduğunu söyledi.
     Özfırat, düzenlediği toplantıda, her yıl Güney Kore'de geleneksel olarak 4-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen ve 25 ülkenin katıldığı yarışmada, bu yıl Türkiye'yi Antakya Akademi Halk Dansları Derneği'nin temsil edeceğini kaydetti.
     Böylesine önemli bir organizasyona ülke ve Hatay adına almış oldukları davetten gurur duyduklarını belirten Özfırat, şöyle devam etti:
     ''Güney Kore'de gerçekleştirilecek 'Uluslararası Halk Dansları Yarışması'nda Türkiye'yi Hatay'dan bir topluluğun temsil etmesi anlamlı. Valimiz Mehmet Celalettin Lekesiz'den bu yönde büyük destek görüyoruz. Hedefimiz Güney Kore'de hem dereceye girmek hem de kentimizi ve ülkemizi tanıtmak olacak. 18 dansçı bir yöneticiyle katılacağımız yarışmada ulaşım konusunda büyük kolaylık sağlayan ve indirim yapan THY yöneticilerine ve Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a teşekkür ederiz.''
     Özfırat, Uluslararası Halk Dansları Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etmelerine rağmen, 3 ay önce başvurdukları Başbakanlık Tanıtım Fonu Kurulu'ndan gerekli desteği göremediklerden de yakındı.
     Antakya Medeniyetler Korosu'nun turne çalışmaları hakkında da bilgi veren Özfırat, yarın Konya'da ''Mevlana'yı Anma'' etkinliklerine katılacaklarını, 1 Ekimde Kayseri'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de katılacağı ''Tarihi Kentler Birliği''nin gala gecesinde konser vereceklerini, 10 Ekimde Antakya'da ''IBM Türkiye'' etkinliğine, 12 Ekimde Kırşehir'de Sanayi ve Ticaret Bakanlığının düzenlediği ''Ahilik Haftası'' kutlamalarına, 15 Ekimde Yunanistan'ın Atina kentinde, 16 Ekimde yine Yunanistan'ın İskeçe kentinde, 6 Kasımda İstanbul'da konser vereceklerini kaydetti.
     (