ANTAKYA BELEDİYESİ CADDE ÇALIŞMALARI

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ''Prestij Caddeler Projesi'' çerçevesinde, alt yapı eksikleri daha önce giderilen ve ana hat ve ara bağlantıları tamamen döşenen doğalgazın ardından Atatürk Caddesi'nde üst yapı çevre düzenleme çalışmalarına başladıklarını belirtti.
ANTAKYA BELEDİYESİ CADDE ÇALIŞMALARI
Savaş, yaptığı yazılı açıklamada, geçen hafta sonu başlayan üst yapı çevre düzenleme çalışmaları çerçevesinde öncelikli olarak PTT önünden Vali Ürgen Alanı'na kadar olan bölgede kaldırım yenileme çalışması gerçekleştirildiğini kaydetti.
     Atatürk Caddesi'ne döşenen özel kalıplı ve desenli kaldırım taşlarının Antakya Belediyesi'nin bünyesinde kurduğu ''Dekoratif Taş ve Bordür Fabrikası''nda üretildiğini ifade eden Savaş, belediye ekiplerinin Atatürk Caddesi'nde yürüttüğü kaldırım yenileme çalışmasının iki haftaya kadar tamamlamasının planlandığını belirtti.
 

     Savaş, kaldırım düzenleme çalışmasının ardından ekipler Atatürk Caddesi'nde bisiklet ve yaya yolu, yeşil alanların düzenlemesi, ağaçlandırma ve aydınlatma çalışmalarına başlayacağını, bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte orta refüjün kaldırılması ve caddenin asfaltlanmasına geçileceğini kaydetti.
     Caddelerde yürütülen üst yapı çevre düzenleme çalışmalarında engelli vatandaşlara göre hareket ettiklerine değinen Savaş, kentte gerçekleştirilecek tüm kaldırım ve cadde düzenlemelerinde en hassasiyet gösterdikleri konuların başında bu konunun geldiğini belirtti.