ANTAKYA BELEDİYESİ ÇALIŞMALARI -BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ:

ANTAKYA BELEDİYESİ ÇALIŞMALARI -BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ: -''SARAY CADDESİ VE ULUS MEYDANI MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK''
ANTAKYA BELEDİYESİ ÇALIŞMALARI -BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ:
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Saray Caddesi ve Ulus Meydanı'nın modern bir görünüme kavuşacağını bildirdi. 
     Savaş, yaptığı yazılı açıklamada, Saray Caddesi'nin altyapı sorununu çözüme kavuşturmak amacıyla başlatılan çalışmaların üst yapı bölümüne gelindiğini belirtti. 
     Çevre düzenlemeleriyle ilgili projeleri uygulama aşamasına gelindiğini kaydeden Savaş, şöyle devam etti: 
     ''Yaşanan her kuvvetli yağış sonrasında adeta sular altında kalan Saray Caddesi'nde yağmur suyu kanalı döşeme çalışmaları yürütülürken tarihi yapılarla karşılaşıldı. Bunun üzerine proje uygulama çalışmalarında Müze Müdürlüğü ile ortak hareket etmeye başladık. Proje çalışmalarında Anıtlar Yüksek Kurulu'nun da resmi onayını alarak altyapı faaliyetleri yürütülürken bölgede bulunan tarihi dokunun korunmasına yönelik gerekli özen, sorumluluk ve hassasiyet gösterildi. 
     Bir taraftan da caddenin bir başka noktasında başlatılan doğal gaz döşeme kazı çalışmaları esnasında tarihi eserlere rastlandı. Bunun üzerine Müze Müdürlüğü konuya dahil olarak doğal gaz döşeme çalışmalarını iptal etti. 
     Şu günlerde çevre düzenleme projesinin yer teslimi tarihinden itibaren 90 günde tamamlanması planlanıyor. Böylece, Saray caddesi ve Ulus meydanı modern bir görünüme kavuşacak.''