ANTAKYA BELEDİYESİ'NDE 'SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ' İMZALANDI

Antakya Belediyesi ile Bem-Bir-Sen (Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası) arasında, Antakya Belediyesi'nde çalışan memurların sosyal ve ekonomik hayat koşullarının iyileştirilmesine yönelik 2014 yılı Sosyal Denge Sözleşmesi törenle imzalandı.

ANTAKYA BELEDİYESİ'NDE 'SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ' İMZALANDI
Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci’nin ev sahipliğinde, Antakya Belediye Başkanlık makamında düzenlenen imza törenine Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, Bem-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Murat Başar, Memur-Sen Hatay İl Başkanı Hasan Urhan,Belediye Başkan Yardımcıları, Bem-Bir-Sen İşyeri temsilcileri katılım gösterdi. İmza töreninde konuşan Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, “Antakya Belediyesi ve Bem-Bir-Sen arasında imzalanan ve toplam 160 memur çalışanımızı kapsayan sözleşmeye göre, tüm memurlarımızakadro farklılığı gözetmeksizin aylık maaşlarına verilebilecek en yüksek tavan fiyat olan net 616,21 TL zam yapıldı.Amacımız; çalışan personelimizin ekonomik ve sosyal haklarını iyileştirmeyi ve geliştirmeyi, çalışan personelimizin moral ve motivasyongücünü artırarak daha verimli çalışmasını sağlamayı, bilgi ve becerisini geliştirmesini ve vatandaşımıza daha iyi hizmet sunmasını amaçlıyoruz.” dedi.
 
Bem-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç ise ziyarette yaptığı açıklamada, “Yoğun çalışma döneminizde, böyle nezih bir ortamda bizleri ağırladığınız için şükranlarımızı sunuyoruz. Sosyal denge sözleşmemizin taraflara, çalışanlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Bizlere, sendika üyelerimize ve kurum çalışanlarına göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve desteğinizden ötürü çok teşekkür ediyoruz.” dedi. Ziyarette Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci ve Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç’in imza attıkları sözleşme kapsamında belediyede çalışan 160 memura sosyal denge yardımı yapıldı. Ziyaretin sonunda Başkan Kimyeci, Bem-Bir-Sen heyeti ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.