ANTAKYA ''BİR ARADA YAŞAMAK'' PANELİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ'NİN DÜZENLEDİĞİ PROGRAM KAPSAMINDA, DÜNYA GÖRÜŞLERİ AYRI OLAN VE BU AYRILIKLARA SAYGI DUYMAYI HAYAT FELSEFESİ KABUL EDEN ÇEVRELER BİR ARAYA GELECEK
ANTAKYA ''BİR ARADA YAŞAMAK'' PANELİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
 Doğuş Üniversitesi tarafından düzenlenecek, ''Medeniyetlerin Buluştuğu Kent Antakya'da, Bir Arada Yaşamak'' paneli ile inanç önderleri Antakya'da bir araya gelecek.
     Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, 31 Ocak Pazartesi günü Antakya Millenium Kültür Tesisleri'nde düzenlenecek panelin yöneticiliğini, Arkeolog Jozef Naseh yapacak.
     Dünya görüşleri ayrı olan ve bu ayrılıklara saygı duymayı hayat felsefesi kabul eden çevreleri bir araya getirecek panele, Antakya Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Antakya Musevi Havrası Vakfı Başkanı Şaul Cenudioğlu, Antakya Katolik Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Lena Huri, Antakya Ehlibeyt Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Şefik kazar, Antakya Güney Kore Protestan Kilisesi Ruhani Lideri Yakup Chang, Antakya Havari Kilisesi Ruhani Lideri Melki Çağan, Antakya Kültürlerarası Diyalog Derneği Başkanı İsa Aydın ve Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Niyazi Öktem konuşmacı olarak katılacak.