ANTAKYA DA MOTOTAKSİ DÖNEMİ

İş-Kur’in engellilere yönelik hibe desteğini kullanan Orak Hücre Anemi hastası olan Nevzat Bahçeci, Defne’de mototaksi hizmeti başlattı. Bahçeci Mototaksi projesini yıllar önce hazırladığını söyledi.
ANTAKYA DA MOTOTAKSİ DÖNEMİ
Orak hücre anemi hastası olan Nevzat Bahçeci, İşkur'un engellilere yönelik hibe desteği ile Defne "Mototaksi" projesini hayata geçirdi. Bahçeci, Defne ilçesinde başlattığı mototaksi kurye hizmetleri ile artık faytonların yerini mototaksilelerin alacağını söyledi.Defne’de İşkur'un engellilere yönelik hibe desteği ile "Mototaksi" projesini hayata geçiren orak hücre anemi hastası Nevzat Bahçeci, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiğini ifade etti. Projeyi yıllar öncesinde düşündüğünü fakat gerekli şartlar oluşmadığından bir türlü hayata geçiremediğini anlatan Bahçeci, uzun süren uğraşlar neticesinde "Mototaksi" adını verdikleri projenin geçtiğimiz hafta içerisinde patent olarak nihayet hizmete başladığını söyledi. Uzun yıllar planladığı projesini nihayet hayata geçirmenin gurur ve mutluluğunu yaşadığını dile getiren Bahçeci, "Bu projemi İşkur'un engellilere yönelik hibe desteğinden faydalanarak yaptım. Proje hayalini kurduğum bir projeydi.” “Antakya'nın bulunduğu tarihe uygun bir proje yapmayı düşündüm ve gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Bundan sonra kurduğum mototaksiyi daha ileri bir düzeye getirerek, Türkiye'de farklı illerde aynı hizmeti sürdürebilmek. Mototaksiyi tercih edenler bugüne kadar hep olumlu tepkiler verdiler. Çünkü hem gezip hem eğlenebiliyorlar. Şuan için vatandaşlarımız yeni yeni bizleri tanıyor. İlerleyen süreçte ilimize gelen turistlere de hizmet vermeyi düşünüyoruz. Turistlere yönelik çalışmalarımız var" dedi.Kısa mesafe yolculuğun yanı sıra yine Hatay'ın kültürel yerlerini tanıtmak için Hatay'da faaliyet gösteren otellerle istişareler yapacaklarını belirten Bahçeci, "Hatay'a gelen turistleri St. Pierre Kilisesi, Yeni Müze, Katolik ve Ortodoks kiliseleri, Habib-i Neccar Camii, Habib-i Neccar Dağı ve bunlara benzer tarihi ve turistik yerleri cüzi bir miktar karşılığında gezdirmeyi düşünüyoruz" diye konuştu. 
ANTAKYA DA MOTOTAKSİ DÖNEMİ haberi 08 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Zeyn Mototaksi Kurye Hizmetleri adına Hatay Antakya muhabirimiz Erkan Mutlu İnan adına  tarafından  2270 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle