Antakya Devlet Hastanesi Başhekimi Akın BASK üyelerini kabul etti

Antakya Devlet Hastanesi Başhekimi Ömer Akın, son dönemde sağlık alanında önemli atılımlar yapıldığını söyledi.
Antakya Devlet Hastanesi Başhekimi Akın BASK üyelerini kabul etti
 Akın, Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Hatay Temsilcisi Metin Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerini kabulünde yaptığı konuşmada, sağlıkta yapılan yeniliklerin devamlı olarak geliştiğini , bu yüzden vatandaş devamlı olarak hizmet kalitesinin artmasını istediğini kaydetti.
     Hastaya her zaman daha iyi hizmet vermenin gayreti içinde olduklarını söyleyen Akın, şunları kaydetti:
     ''Sağlık alanında son dönemde çok önemli atılımlar yapıldı. Son dönemde Türkiye genelinde ambulansın hastaya ulaşma süresi ortalama 12 dakikaya düştü. Eskiden olduğu gibi hastalar hastahane kapılarında beklemiyor. Bütün hastahaneler hastayı her türlü kabul etmek zorunda. Tabi bu durum daha da düzelecek. Hasta hakları konusunda son derece önemli gelişmeler sağlandı, bunun yanında sağlık çalışanlarının da güvence altına alınması konusunda çalışmalar yapılıyor.''

     Akın, devlet hastahanesi bünyesine kurulan Radyoloji Onkolojisi ünitesinin önemli bir ihtiyacı giderdiğini, artık hastaların başka illere gitmesine gerek bırakmayacağını sözlerine ekledi.
     BASK İl Temsilcisi Yılmaz ise, sendikacılığa farklı bir boyut kazandırdıklarını, halk ile idare arasında bir köprü görevi üstlenerek bu doğrultuda çalışmalar yaptıklarını söyledi.
     Sağlık çalışanlarının her an şiddete maruz kalabileceğinin altını çizen Yılmaz bu konuda da bir çözüm getirilmesi gerektiğini, vatandaşın da sağlık çalışanlarına karşı daha duyarlı davranmasının büyük bir sorunu ortadan kaldıracağını ifade etti.