ANTAKYA ESNAFI KREDİ İLE AYAKTA

Suriye krizi Antakya esnafını ‘Etkiledi mi etkilemedi mi?’ tartışmaları bir yandan sürerken öte yandan Antakya esnafı can çekişmeye devam ediyor. 
ANTAKYA ESNAFI KREDİ İLE AYAKTA
Antakyalı esnaf, 2010 yılında Antakya Esnaf ve Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatifinden kullandığı 20 milyon lira civarında ki kredi miktarını Suriye krizinin başladığı 2011 yılında önce 30 milyon liraya ve 2012 yılı Kasım ayı itibariyle de 35 milyon liraya çıkardı.35 milyon liralık kredi rakamı ise Antakya Esnaf ve Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatifinin tarihi boyunca verdiği en yüksek meblağ olarak kayıtlara geçti.
Esnafın ancak kredilerle ayakta durabildiği Hatay’da durum giderek kritikleşiyor. Nakliye sektörü başta olmak üzere ihracat iş çevrelerinde yaşanan sıkıntının ve iflasların artık küçük esnafı da tehdit etmesi can sıkmaya devam ediyor.
HABER VE FOTOĞRAF: ALİ YOLCU
 
ANTAKYA ESNAFI KREDİ İLE AYAKTA haberi 29 Kasım 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  81250 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle