ANTAKYA GECEYİ SAKİN GEÇİRDİ

Abdullah Cömert'in oturduğu Armutlu Mahallesi'nde, kol kola giren mahalle sakinleri, dün gece gençlerin sokağa çıkmasını önledi.

ANTAKYA GECEYİ SAKİN GEÇİRDİ
Hatay'ın merkez Antakya İlçesi'nde Gezi Parkı protestosunda yaşamını yitiren Abdullah Cömert'in oturduğu Armutlu Mahallesi'nde, kanaat önderlerinin araya girmesiyle kol kola giren mahalle sakinleri, dün gece gençlerin sokağa çıkmasını önledi.Dün saat 21.00'den itibaren Armutlu Mahallesi girişinde toplanmaya başlayan gençlerin geçen salı günü çıkan olaylarda olduğu gibi polisi taşlamasını önlemek isteyen kanaat önderleri,
Gündüz Caddesi'nin girişini Çekmece Belde Belediyesi'ne ait yangın söndürme aracı ile kapattırdı. Sokağa Türk bayrakları asıldı. Daha sonra mahalle sakinlerinden oluşan bir grup, gençlerin polisi taşladığı alana çıkmaması için kol kola girerek gece saat 02.00'ye kadar nöbet tuttu. Böylelikle gece boyunca herhangi bir taşkınlık yaşanmadı. Ancak gecenin ilerleyen saatlerine kadar bazı gruplar, otomobilleriyle kent merkezinde korna çalarak tur attı.Hatay İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı askerler ve polis birlikleri de kentte gece boyunca kuş uçurtmadı.