ANTAKYA GÖNÜLLÜLER DERNEĞİ'NDEN GÜDER'E ZİYARET

- Antakya Gönüllüler Derneği Başkanı Tahir Dönmezer ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder'i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundukları belirtildi.
ANTAKYA GÖNÜLLÜLER DERNEĞİ'NDEN GÜDER'E ZİYARET
 Güder, yaptığı yazılı açıklamada, Antakya Gönüllüleri Derneği'nin, kurulduğu günden bu yana MKÜ'ye çok özel bir önem verdiğini ve üniversiteyle sürekli ilişki içerisinde olduğunu belirtti.
     İnsanların sadece kendi şehri için düşünce üretebilecekleri bir zaman dilimini ayırmalarının önemine vurgu yapan Güder şunları kaydetti:
 
 

     ''Antakya Gönüllüler Derneği'nin en önemli özelliklerinden bir tanesi kişisel veya kurumsal anlamda bir beklenti içerisinde olmayıp toplum adına olan beklentilerini ve dileklerini sürekli olarak cesaretli bir şekilde dile getirmesi. Demokrasinin en önemli özelliklerinden bir tanesi objektiflik ve çoğulculuk özelliğidir. Antakya Gönüllüler Derneği'nin toplum adına beklentileri, Antakya'nın bugünden yarınlarına olan fiziki, sosyal, kültürel hem de getirdiği medeniyet birikimi adına beklentilerini ifade etmesini çok önemsiyoruz.''
     Yaklaşık 20 kişilik bir heyetle gelerek ziyarette bulunan Dernek Başkanı Dönmezer ise Antakya Gönüllüleri Başkanı ve kurucu üyeleriyle özellikle Antakya'ya gönül vermiş arkadaşlarla ziyaret ederek Güder'i tanıma fırsatını elde etmiş olduklarını, Güder'in hem üniversiteye hem de Antakya'ya olan katkılarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.