ANTAKYA OBS YÖNETİM KURULUNDAN ATB'YE ZİYARET

Antakya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabaali, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Antakya Ticaret Borsası'na (ATB) nezaket ziyaretinde bulundu.
ANTAKYA OBS YÖNETİM KURULUNDAN ATB'YE ZİYARET
  Ziyarette bir konuşma yapan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve ATB Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, oluşan yeni yönetimde göreve gelen başkanı tebrik ettiğini, Antakya OSB gelişmesi yolunda önemli çalışmalar yapacaklarına inancının tam olduğunu ifade etti.
     ATB olarak bu yolda her zaman yeni yönetimin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Kuseyri, Antakya'da ortaya çıkan güzel eserlerin altında her zaman birlik ve beraberliğin olduğunu, birçok projelerin bu sayede hayata geçtiğini kaydetti.
 
  
     Kuseyri, kentin ve Antakya OSB'nin kalkınması ve gelişmesi için ellerinden gelen tüm desteği sonuna kadar vermeye devam edeceklerini ifade etti.
     Antakya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabaali ise yönetime gelir gelmez kentteki bir çok kurum ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, önerileri, görüşleri ve tecrübeleri paylaşmak istediklerini söyledi.
     OSB'nin daha önce müteşebbis heyet tarafından yönetildiğini belirten Kabaali, şu anda 65 kişilik yönetim içinden 5 kişilik bir yönetim kurulu seçilerek göreve başladıklarını ifade etti.
 

     Kabaali, hükümetin teşvik politikasındaki, teşvik bölgesinde yer almamalarına rağmen bölgede çok ciddi bir yatırım potansiyeli olduğunu, 118 yatırımcının Antakya OSB'de yatırım yapmak için yer talep ettiklerini kaydetti.
     Antakya OSB'nin geliştirilmesi ve yatırımların arttırılması işini tek başlarına gerçekleştirebilecekleri bir iş olmadığını belirten Kabaali, ilgili bakanlıklar, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve ATB'nin her türlü desteklerine ve yardımlarına ihtiyaçları bulunduğunun altını çizdi.
     Kuseyri, yeni seçilen Antakya OBS'nin yeni yönetim kuruluna bir plaket verdi.
     Ziyarette, OSB Başkan Vekili Şafak Murat Sözer, Müdür Ali Muratoğlu, ve üyeler Necmettin Karaoğlan, Ahmet Taner ve Abdurrahman Karabiber'in olduğu bildirildi.