ANTAKYA ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ KOOPERATİF BAŞKANI KADİFE:

ANTAKYA ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ KOOPERATİF BAŞKANI KADİFE: -''YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINDA ÖĞRENCİ FİYAT UYGULAMASINDA ARTIŞ OLMAYACAK''
ANTAKYA ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ KOOPERATİF BAŞKANI KADİFE:
Antakya 48 No'lu Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Halil Kadife, yeni eğitim ve öğretim yılında öğrenci fiyat uygulamasında artış olmayacağını söyledi.
     Kadife, yeni kurulan Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen ve yönetim kurulu üyelerine yaptığı ziyarette, kooperatif çalışmaları hakkında bilgi verdi.
     Antakya'da ucuz ve kaliteli taşımacılık yaptıklarını anlatan Kadife, şöyle konuştu:
     ''Yeni eğitim öğretim yılında öğrenci fiyat uygulamasında artış yapılmayacak. 2007 yılında bu yana zam yapmıyoruz. Özellikle öğrencilerin zor koşullarda okula gittiği için bu yıl da zam yapmayacağız. Öğrenci 75 kuruş, sivil 1 TL'den olan fiyatlarımız devam edecek. Yalnız, öğrenci pasoları değişti. Mezun olan veya okullarından ayrılan öğrenciler olduğu için her yıl düzenli olarak paso yenilemesine gidiyoruz. Bu yılda kooperatifimizin amblemini taşıyan mavi renkli pasolar tasarladık. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul yetkilileriyle bir araya gelerek yeni pasoları kendilerine takdim edeceğiz.''
     Şoförlerin eğitimi konusunda da sürekli seminer düzenlediklerini ifade eden Kadife, vatandaşlardan gelen şikayetlerin yüzde 80 oranında azaldığını söyledi.
     Kadife, AB standartlarına uygun otobüslerle hizmet vermek için harekete geçtiklerini, ''Bu kapsamda ilk etapta 5 otobüs hizmet verecek. Bu otobüslerde engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla inip bilebilecekleri asansörler de var. Amacımız vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak'' diye konuştu.