Antakya Umut Çocukları projesi

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından yürütülen Antakya Umut Çocukları projesinin kapanış toplantısı yapıldı.
Antakya Umut Çocukları projesi
 ATSO'nun, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında, Antakya Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğünün desteği ile hazırladığı projenin kapanış toplantısında konuşan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, oda olarak son 3 yılda Avrupa Birliği (AB) ve DOĞAKA ile yürütülen çalışmalara büyük önem verdiklerini belirtti.
     Bu kapsamda hazırladıkları projeler ile yaklaşık 12 milyon avro hibe desteği aldıklarını vurgulayan Çinçin, bu proje ile dezavantajlı ailelere mensup 40 çocuğu, spor ahlakı ile disipline etmeyi amaçladıklarını söyledi.
     Çinçin, amaçlarının, çocukların okullarına devamlılığını sağlamak, öğrencileri iyi ve doğru örneklerle buluşturmak olduğunu bildirerek, 10 ay süren projenin bütçesinin de 45 bin 900 lira olduğunu ifade etti.
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da çocukların hayata tutunması, kendini geliştirmesi ve ileride vatana, millete faydalı fertler olmasının önemli olduğunu anlatarak, dezavantajlı aileler ve çocukları için destek projeleriyle her çocuğun kendisini geliştirmesinin sağlanacağını söyledi.
     Açılış konuşmalarının ardından proje koordinatörü Arzu Teksöz, proje kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bilgi verdi.
     Etkinliğe DOĞAKA ve Emniyet Müdürlüğü temsilcilerinin yanı sıra öğrenciler ve aileleri katıldı.
Antakya Umut Çocukları projesi haberi 26 Ocak 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  183940 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle