ANTAKYA ZİRAAT ODASI BAŞKANI'NDAN, VALİ LEKESİZ'E ZİYARET

 Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli ve Yönetim Kurulu üyeleri, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz'i makamında ziyaret ettiği belirtildi.
ANTAKYA ZİRAAT ODASI BAŞKANI'NDAN, VALİ LEKESİZ'E ZİYARET
 Lekesiz, ziyarette yaptığı konuşmada, tarım sektörünün kentte hakim sektörlerden biri olduğunu, bir taraftan kent istihdamında oynadığı rol, diğer taraftan gayri safi yurt içi hasılaya sağladığı katkı açısından çok önemli kaydetti.
     Dünyanın tecrübelerini de göz önüne alıp, yaklaşık 2 milyar 600 milyon TL. olan ilin tarımsal üretiminin parasal karşılığını nasıl daha fazla artırabileceğinin çalışması içine girdiklerini belirten Lekesiz, 'Hatay İli Kırsal Kalkınma Tarım Stratejik Planı'nın hazırlandığını bu planın, ilin tarımdaki geleceği açısından hemen hemen her derde deva olacağını, her soruya cevap olacağını düşündüğünü ifade etti.

     Lekesiz, bu anlamda, önümüzdeki günlerde Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in kente davet edilerek, Hatay'ın bu konuda pilot il seçilmesi anlamında çalışmalara destek talebinde bulunacaklarını, planın kentin geleceği açısından çok olumlu sonuçlar vereceğini düşündüğünü kaydetti.
     Başkan Denizli ise ziyaretin amacının, çiftçiler adına Vali Lekesiz'e teşekkür etmek olduğunu kaydederek, çiftçiler olarak valilik desteğiyle bu sene çiftçilerin rahat bir sulama yaptıklarını ifade etti.
     Vali Lekesiz'in, kentte birlik ve beraberliğin sağlanmasına yönelik olarak örnek faaliyetlerde bulunduğunu da kaydeden Denizli, tüm Hatay milletvekillerinin ziyaret edilmesi, kentte sağlanan birlik ve beraberliğin en güzel örneği olduğunu kaydetti.
     Hatay'ın su sorununa da değinen Başkan Denizli, yapımı bitmek üzere olan Kılavuzlu Barajı'nın tamamlanmasıyla Reyhanlı ve Dostluk Barajlarına gerek kalmayacağını belirtti.