ANTAKYA ZİRAAT ODASI SEÇİMLERİ

CİVELEK: ''YÜKLENDİĞİMİZ GÖREVİ YERİNE GETİRİRKEN GÜCÜMÜZÜ KANUNLARDAN VE ÜRETİCİ KİTLESİNDEN ALDIK''
ANTAKYA ZİRAAT ODASI SEÇİMLERİ
Antakya Ziraat Odası'nın olağan genel kurulu başladı.
     Ziraat Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ve Divan Başkanlığını Metin Kuseyri'nin yaptığı olağan genel kurulunda konuşan Başkan Celal Civelek, 26 yıldır odaya hizmet ettiğini, yeniden başkanlık için aday olmayacağını söyledi.
     Kentin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak, sorunlarını cumhurbaşkanı, başbakan, bakan ve valilere ilettiklerini ifade eden Civelek, şöyle devam etti:
     ''Yüklendiğimiz görevi yerine getirirken gücümüzü kanunlardan ve üreteci kitlesinden aldık. Sorunlarımızın çözümü için tüm yetkililere yazılı ve sözlü olarak ulaştık. Tarım bölgesi olan kentimizde hem üreticilerin sorunları, hem de verimi ve ürün çeşitliliğini artırmak için önemli hizmetler verdik. Tarımda sulama sorunu her birime duyurduk. Bu sayede yıllarca ihmal edilen Karaçay, Reyhanlı Barajlarının ihalesi tamamlanarak çalışmalar başlatıldı. Yarın da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Asi Nehri üzerinde Altınözü ilçesinde Dostluk Barajı'nın temeli atılacak. Böylece Hatay'ın ve çevre illerin sulama sorunu asırlardır giderilmiş olacak.''
     Civelek, yeni hizmet binasının yanı sıra bölgenin en kapsamlı analiz laboratuvarına kavuştuklarını, 6 ay içinde 3 bin toprak analizi yapıldığını, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Ziraat Fakültesiyle işbirliği yaparak projeler geliştirdiklerini de sözlerine ekledi.
     Bu arada, yapılacak genel kurulda 131 delegenin oy kullanacağı, Mehmet Muzaffer Okay ile Abdulhay Denizli'nin aday oldukları belirtildi.
     Oy kullanma işleminin saat 17'00'ye kadar süreceği de bildirildi.