ANTAKYA'DA ''DIŞ TİCARET SERTİFİKA EĞİTİMİ''

ANTAKYA'DA ''DIŞ TİCARET SERTİFİKA EĞİTİMİ'' -ATSO BAŞKAN YARDIMCISI GÜZEL: -''ARTIK FİRMALAR İÇİN DAHA ÇOK BİLGİ VE ARAŞTIRMA KAÇINILMAZDIR''
ANTAKYA'DA ''DIŞ TİCARET SERTİFİKA EĞİTİMİ''
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Yardımcısı Remzi Güzel, dünyada rekabetin gittikçe arttığını belirterek, ''Artık firmalar için daha çok bilgi ve araştırma kaçınılmazdır'' dedi.
     Güzel, ATSO Proje Uygulama binasında, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ile birlikte gerçekleştirecekleri, ''Dış Ticaret Sertifika Eğitimi''nin açılışında yaptığı konuşmada, firma yöneticileri başta olmak üzere çalışanlara yönelik olarak düzenlenen eğitimin 5 gün süreceğini söyledi.
     Eğitim sonrasında katılımcılara sertifika verileceğini ifade eden Güzel, şöyle konuştu:
     ''Dünyada rekabet gittikçe artıyor. Artık firmalar için daha çok bilgi ve araştırma kaçınılmazdır. Yeni pazarlara açılma ve alternatif satış yöntemleri konusunda eğitim alan ve gelişim gösteren firmalar rakiplerinin bir adım önüne geçecektir. Günümüz ekonomik şartları ve işsizlik sorunları kişileri de yenilikçi olmaya ve gelişim göstermeye mecbur kılmaktadır.''
     Güzel, Türk firmaların dünya pazarlarında söz sahibi olmaları için her zaman eğitim desteği sağlamaya hazır olduklarını belirtti.