Antakya'da iki işletmeye Beyaz Bayrak

Antakya Belediyesi tarafından hijyen kurallarını yerine getiren iki işletmeye ''Beyaz Bayrak'' verildi.
Antakya'da iki işletmeye Beyaz Bayrak
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ''Beyaz Bayrak'' uygulaması kapsamında düzenlenen törende, uygulamayla kaliteli ve ayrıcalıklı hizmete teşvik etmeyi amaçladıklarını belirtti.
     Kentteki, lokanta, fırın, kafeterya gibi yerlerin temizlik, hijyen, gıda ve sağlık kurallarına uymasını sağlamak amacıyla Belediye Zabıta Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmayla yasal kriterleri yerine getiren iki işletmeye daha Beyaz Bayrak belgesi vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Savaş, belge almaya hak kazanan işletmeleri belediyenin resmi internet sitesinde yayınlayarak herkese ilan ettiklerini kaydetti.
     Beyaz Bayrak uygulaması gibi projelerle bu tür girişimleri destekleyerek şehrin hizmet kalite çıtasının üst sevilere doğru hızlı ve emin adımlarla ilerlediğini vurgulayan Savaş, projeye destekte bulunan Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Kadir Teksöz ile esnaf temsilcilerine teşekkür etti.
     HESOB Başkanı Teksöz de, Antakya Belediyesi tarafından esnafa yönelik yapılan ''Beyaz Bayrak'' uygulamasıyla işletmelerin hizmet kalitesinin artacağını kaydetti.
     Konuşmaların ardından iki işletmeye ''Beyaz Bayrak'7 belgeleri verildi.