ANTAKYA'DA VATANDAŞIN KAZA EYLEMİ

ANTAKYA'DA VATANDAŞIN KAZA EYLEMİ -MAHALLELİ, ÖLEN KÜÇÜK KIZIN YAKINLARI, ARKADAŞLARI VE ÖĞRETMENLERİ, KAZANIN OLDUĞU CADDEDE TOPLANTI YAPTILAR
ANTAKYA'DA VATANDAŞIN KAZA EYLEMİ
Antakya'da, okul çıkışı evine giderken, minibüsün çarpması sonucu hayatını kaybeden 8 yaşındaki öğrenci için mahalle halkı, yakınları ve arkadaşları ile öğretmenleri eylem yaptı.
     Mahalle halkı, geçen hafta yolun karşısına geçmek isterken minibüsün çarpması sonucu ölen Lina Şabanoğlu'nun (10) arkadaşları ve Cemil Şükrü Çolakoğlu İlköğretim okulu öğretmenleri, Harbiye Caddesi'nde toplandılar, kaza yerine karanfil bıraktılar, fotoğrafını kaldırımda bulunan ağaca astılar.
     Baba Benhur Şabanoğlu, kızının acısını hala yüreğinde hissettiğini ve çok üzgün olduğunu belirtirken, mahalleli ise caddede her gün kaza meydana geldiğini, can kayıplarına rağmen önlem alınmadığını ifade ederek tepki gösterdiler.
     Güvenlik ekiplerinin önlem aldığı toplantıya katılanlar, sloganlar atarak olayı protesto ettiler, caddeye üst geçit yapılmasını ve sinyalizasyon sistemi yerleştirilmesini istediler.