ARICAN’DAN BEKLENEN MÜRACAAT GELDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 2010 ile 2013 yılları arasında İlçe Başkanlığı görevini büyük bir başarı ve özveriyle yürüten Av. Abdullah Arıcan beklenen müracaatı yaptı.

ARICAN’DAN BEKLENEN MÜRACAAT GELDİ
2014 yılında yapılan Mahalli İdareler seçiminde Dörtyol Belediye Başkan aday adaylığı için İlçe Başkanlığı görevinden ayrılan Av. Abdullah Arıcan dün Ak Parti İl Başkanlığına 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. Dönem Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.Sakin ve uzlaştırmacı tavrı, hoşgörülü ve ilkeli duruşu ile Dörtyol’ da her kesim tarafından sevilen ve sayılan, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanlığı döneminde de partili partisiz ayrımı yapmaksızın tarafsızlığını korumadaki meziyetiyle takdir toplayan Av. Abdullah Arıcan’ın Milletvekilliği aday adaylığı ilçe genelinde zaten beklenen bir süreçti.1992 yılında Refah Partisi’nden, 2004 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Belediye Başkanı seçilen Fevzi Arıcan’ın oğlu olan Abdullah Arıcan ilçemizde 1995 yılından bu yana serbest avukatlık yapmakta.  Dörtyollu hemşerileriyle her zaman sıcak ve samimi ilişkilerini muhafaza etmeyi başarmış olan ve 3 Dönem Hatay Barosu Yönetim Kurulu üyeliği de yapan Av. Abdullah Arıcan özgeçmiş bilgileri hakkında yaptığı açıklamada; “Milli mücadelede ilk kurşunun atıldığı Karakese köyünde 1966 yılında doğdum. İlkokulu Karakese'de okudum. Payas kalesinde bulunan Dörtyol yatılı Kur'an kursunda hafızlığımı yaptım. Klasik İslami ilimleri okurken Hatay İmam Hatip Lisesinin Ortaokulunu dışarıdan bitirdim. 1984-1988 yılları arasında liseyi Dörtyol İmam Hatip Lisesinde okudum. 1988-1992 yılları arasında Ankara Hukuk Fakültesinde okudum. 1993 yılında Avukatlık stajını tamamladım. 1994 yılında vatani görevimi yaptım. 1995 yılından bu yana Dörtyol'da serbest avukat olarak çalışmaktayım.
 
 3 dönem Hatay Barosu yönetim kurulu üyeliği yaptım. Lise yıllarında Milli Gençlik Vakfı ile irtibatlı olup buradaki çalışmalara katıldım. 1992 yılında Babam Feyzi Arıcan Karakese beldesinde Refah Partisinden Belediye baş-kanı seçildi. Aynı beldede 2004 yılında da Ak Partiden belediye başkanlığı yaptı. Babam Fevzi Arıcan 1992 yılında Hatay'da seçilen ilk Refah Partili belediye başkanıdır. Bu süreçlerde Refah ve Fazilet partilerinin, ardından Ak Partinin Dörtyol, Hatay ve civar il, ilçelerdeki tüm çalışmalarına katıldım. Ayrıca birçok sivil toplum kuruluşunun faaliyetlerine de destek sağladım. 2010 Aralık ayında genel merkezimiz tarafından Ak Parti Dörtyol İlçe başkanı olarak atandım. Bu görevimden 2013 Ağustos ayında Dörtyol Belediye Başkan aday adayı olmak için ayrıldım. 2011 Hatay Ak Parti İl Başkanlığı Kongresinde Genel Merkez Delegesi olarak seçildim. 4. Olağan Büyük Kongreye ve 1. Olağanüstü Büyük Kongreye Genel Merkez Delegesi olarak katıldım. Evliyim, 6 çocuk babasıyım. Bir kızım Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde 3. Sınıfta okumaktadır. Bir oğlum Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce) Hazırlık sınıfında okumaktadır. İki kızım Dörtyol Anadolu Kız İmam-Hatip Lisesinde okumaktadır. Bir oğlum ortaokula devam etmektedir. En küçük kızım da 1 yaşındadır. Eşim ev hanımı olup, aynı zamanda Ak Parti Dörtyol Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesidir.” dedi.

Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)