ARMUTLU DA SAKİN GECE

Antakya 'da günlerdir devam eden gösterilerin ardından bu gece herhangi bir olay yaşanmadı.
ARMUTLU DA SAKİN GECE
Eskişehir'de 'Gezi Parkı' protestolarında hayatını kaybeden Hataylı Ali İsmail Korkmaz'ın vefat haberinin ardından günlerdir kent merkezinde eylemciler polislerle çatışıyordu. Armutlu mahalle sakinleri, polislere molotof  bombası, taş, bilye, sopa ve ateşli silahlarla saldıran eylemcilere bu gece izin vermedi. Mahalleliler oturma eylemi gerçekleştirdi.Göstericilerin yoğun bir şekilde polisle çatıştığı Armutlu yol kavşağında bir araya gelen mahalle sakinleri, şarkılar söyleyerek slogan attı.
    
 Mahalle sakinleri, STK'lar ile siyasi parti temsilcilerinden oluşturulan ve Halk Komitesi adı verilen grup, göstericiler arasındaki provokatörlere geçit vermedi. Zaman zaman tansiyon yükselse de gençleri yatıştıran mahalle sakinleri bir süre yolu trafiğe kapatarak oturma eylemi gerçekleştirdi. Oturma eyleminin ardından yürüyüşe geçen grubun çoğunluğu olaysız bir şekilde dağılırken yol trafiğe açıldı. Armutlu Mahallesi'nin ileri gelenleri de, gençlerle konuşarak, eylemlerin demokratik çerçevede yapılması ve olay çıkmaması yönünde uyarıda bulundu. Mahallede yaşanan olaylardan esnafın ve mahalle sakinlerinin olumsuz etkilendiğini belirten aralarında CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu, Armutlu Yardımlaşma Derneği Başkanı Selahattin Nurlu'nun da bulunduğu kanat önderleri, dün akşam saatlerinde 5 bin kişinin katılımıyla yapılan eylemin ön sıralarına geçerek, gerginlik yaşanmasını engelledi.
ARMUTLU DA SAKİN GECE haberi 16 Temmuz 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  19460 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle