ARTIK BAŞKA CANSEL LER OLMASIN

Cansel Buse Kınalı, Kayseri'de Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesinde 18 yaşında bir lise öğrencisiydi. Matematik öğretmeni Bayram Özcan'ın tecavüzüne uğradı ve 17 Şubat Çarşamba günü cesedini buldu ailesi. Cansel polis babasının silahıyla intihar etmişti. Cansel Buse Kınalı, tecavüzcüsünü görmeye dayanamadığı için, tecavüzü kaldıramadığı için intihar etmişti.
ARTIK BAŞKA CANSEL LER OLMASIN
Evet, ülkemizde kadın artık hiç bir yerde güvende değil. Evde, işte, okulda, minibüste, her yerde kadına şiddet, kadına tecavüz... Cinsel saldırganlık ve cinayetler hız kesmeden sürüyor.Öyleyse, Cansel için susma, sen sustukça, ben sustukça bu ülkede kadın olmak her geçen gün daha bir zor hale gelecek.Çıkarın sesinizi kadınlar, korkmayın, biz bu düzene karşı koyacağız, biz güvenliğimiz, yaşamımız için mücadele vereceğiz.Çıkarın sesinizi kadınlar, korkmayın, başımıza ne geliyorsa korktuğumuz için sindirildiğimiz için, sesimizi çıkaramadığımız için geliyor.Onları biz doğuruyoruz, biz emek ediyoruz, biz yetiştiriyoruz, biz büyütüyoruz, ama biz bunları yaparken bile eşimizin, babamızın, erkek kardeşimizin ve toplumun baskısını hissetmeden yapamıyoruz. Bu yüzden de eril zihniyeti aşamıyoruz doğduğumuz günden başlayan toplumsal cinsiyet ayrımcılığını yaşamın her alanında hissediyoruz. Ve ne yazık ki kadına yönelik şiddet artarak devam ediyor.
Artık başka CANSEL'ler olmasın.  ADALET YERİNİ BULSUN. Cinsel saldırıda bulunan faile SAYGIN TUTUM, İYİ HAL, HAKSIZ TAHRİK indirimleri uygulanmasın.CANSEL İÇİN SUSMAYALIM.
TEPKİMİZİ GÖSTERELİM.SAHİP ÇIKALIM.CANSEL İÇİN SUSMA...

FİLİZ HAKSÖZ
CHP HATAY İL KADIN
KOLLARI BAŞKANI 

Fadima Almila AYDOĞDU
CHP ANTAKYA İLÇE
KADIN KOLLARI  BAŞKANI

      Müzehher PARMAKSIZ
CHP DEFNE İLÇE
KADIN KOLLARI BAŞKANI