Aşırı yağışın etkisiyle iki evin üzerine kaya düştü.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde aşırı yağışın etkisiyle yüksek kesimlerden kopan kayaların iki evin üzerine düşmesi sonucu, bir kişi yaralandı.
Aşırı yağışın etkisiyle iki evin üzerine kaya düştü.
Alınan bilgiye göre, ilçede öğlen saatlerinden itibaren etkili olan fırtına ve yağışın ardından yüksek kesimlerden kopan kayalar, Gültepe Mahallesi'nde yaşayan Kurt ve Balaban ailelerine ait iki evin üzerine düştü.
     Kayaların, evlerin tavanını delerek içeri girmesi sonucu 5 çocuk annesi Sinem Balaban yaralandı. İki evde yaşayan 11'i çocuk 14 kişi yara almadan kurtuldu.
     Olayın ardından komşularının yardımıyla evden çıkarılan Balaban, ambulansla İskenderun Devlet Hastanesine kaldırıldı.
     Evine kaya düşen Mehmet Kurt, akşam saatlerinde 6 çocuğu ve eşi ile evde oturduğu sırada büyük bir gürültü duyduklarını ve deprem zannederek dışarı çıktıklarını belirtti.
     Daha sonra evin mutfak bölümüne baktıklarında dev bir kaya parçasının yüksekten koparak eve düştüğünü fark ettiklerini vurgulayan Kurt, ''Evin salonunda ailece oturuyorduk. Dışarıda şiddetli yağmur yağıyordu. Birden bir gürültü koptu. Deprem oluyor diye dışarıya kaçtık. Bir de baktık ki evin içerisine kaya düşmüş. Eşim 15 dakika önce mutfaktaydı. Çok korktuk. Hem eşimi hem de bizi Allah korudu, yoksa ölebilirdik'' dedi.
     Kurt, olayın ardından yan taraftaki komşularına ait eve de kaya düştüğünü ve Sinem Balaban'ın yaralandığını bildirerek, Balaban'ı evden çıkararak hastaneye gönderdiklerini ifade etti.
     Gültepe Mahallesi'ne giden polis ve itfaiye ekipleri de evlerde incelemelerde bulunarak, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.