ASKF'NİN 20. KURULUŞ YILI VE 19. BAŞKANLAR TOPLANTISI

- Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Mehmet Öztürk, kent genelinde 47 bin 739 sporcu bulunduğunu söyledi.
ASKF'NİN 20. KURULUŞ YILI VE 19. BAŞKANLAR TOPLANTISI
Öztürk, Mali Müşavirler Odası'nda düzenlenen ASKF'nin 2o. kuruluş yılı ve 19. Başkanlar Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 2011-2012 futbol sezonunun federasyona ve ulusal spora hayırlı olmasını diledi.
     Kentte daha fazla sporcu olması gerektiğini belirten Öztürk şöyle konuştu:
 
 
     ''Kent genelinde federasyona kayıtlım 47 bin 739 lisanslı sporcu bulunmaktadır. İlimizde sporcu sayısının daha fazla olması gerekirken ülkemizdeki sınav sistemlerinini aileleri spordan uzak tutması ve spora yeteri kadar zaman ayıramamalarından kaynaklandığını düşünüyoruz. Bu doğrultuda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) çocukların gelişiminde en etkili unsur olan spora zaman ayırarak okullardaki beden eğitimi ders saatlerini arttırarak verimli bir şekilde değerlendirilmesini istiyoruz.''
 

     Öztürk, kentte faaliyet gösteren kulüplerin alt yapıya önem vermeleri halinde daha başarılı olduğunu, bu doğrultuda atılan adımların beraberinde kaliteyi getirdiğini ifade etti.
     Sporcu sayısına oranla tesislerin daha önce yetersiz olduğunu belirten Öztürk son yıllarda valilik ve Gençlik ve Spor il Müdürlüğü'nün gayretleriyle bir çok tesiste spor yapma imkanı doğduğunu ve katkısı olan herkese teşekkür ettiğini söyledi.
 

     Açılış konuşmaların ardından yeni sezonda yapılan değişiklikler katılımcılara anlatıldı. Ardından Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Yaşar Dizem, antrenör olmak için gereken şartlar konusunda katılımcıları bilgilendirdi.
     Katılımcıların sorunlarının da dinlendiği etkinlikte yeni sezonda spor faaliyetlerinin yapılacağı tesisler hakkında da bilgi verildi.
     Etkinliğe ASKF Genel Sekreteri Haluk Görün, ASKF Başkan Yardımcısı Ayhan Dik, Türkiye Futbol Federasyonu İl Temsilcisi Mustafa Yurdagül, kentte faaliyet gösteren bir çok kulübün başkanı ve antrenörü katıldı.