ATAKAŞ DÖRTYOLDA EML YAPTIRIYOR

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MMK Atakaş Grubu arasında imzalanan protokol gereği Dörtyol ilçesinde yapılacak olan Endüstri Meslek Lisesi (EML) temeli törenle atıldı.
ATAKAŞ DÖRTYOLDA EML YAPTIRIYOR
Temel atma töreninde konuşan hayırsever işadamı Recep Atakaş, sosyal sorumluklarının bilincinde davrandıklarını, eğitim yatırımlarına devam edeceklerini belirterek, ''Bu tür eğitim yardımlarımız ne ilktir ne de son olacaktır. Türkiye genç nüfusun yoğunluğu ile herkesin dikkatini çeken bir ülkedir. Önemli olan bu genç nüfusu mesleki eğitime sevk ederek istihdama katkı sağlamaktır'' dedi.
     Kaymakam H.Hasan Özyiğit de ilçede eksikliği hissedilen eğitim kurumunun temel atılması ile eğitim alanındaki eksikliklerin çoğunun sorununun kalmadığını belirtti.
     Dörtyol Belediye başkanı Fadıl Keskin?de arsanın temini konusunda belediye olarak büyük çaba sarf ettiklerini bu çalışmalar esnasında kendisine destek olan meclis üyelerine teşekkür etti.

     Dörtyol?da 32 derslikli ve gerekli atölyeleri bulunan Endüstri Meslek Lisesinin temel atma törenine katılan Valisi M.Celalettin Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Türkiye'de en büyük sorunun işsizlik. Ancak, bu durumda iş bilmemenin de etkili olduğunu unutmamak gerekir. Açılacak bu eğitim kurumları ile burada eğitim öğretim görecek olan öğrencilerin bu bölgede açılacak olan fabrikalara istihdam sağlayacak. İmkanı olan herkesin eğitime destek vermesi gerekiyor. Gerçekleştirdikleri yatırımlarla bölgedeki Demir Çelik üretimini yüzde 45'lere kadar çıkaran Recep Atakaş, kendi tesisi içinde kalifiye elamanı bu eğitim kurumundan karşılayacaktır.''
     Hatay ilinin her yönden hızla büyüdüğüne dikkati çeken Lekesiz, ''Türkiye verilerine göre Hatay da ihracatın yüzde 38 oranında artı. Komşu ülkelere baktığınızda ekonomilerinde önemli olumsuzluklar yaşandığını görürsünüz. Ekonomiye katkı sağlayan işadamlarına teşekkür ederiz.'' diye konuştu.

     Dörtyol Numune Evler Mahallesi E-5 Karayolu üzerindeki arsa üzerinde yapılacak olan Endüstri meslek lisesi 10 Milyon TL ye mal olacak ve 32 Derslik olarak inşa dileceği belirtildi. Okulun 1200 öğrenciye hitap edeceği ve 2 yıl içinde tamamlanacağı belirtildi.
     Temel atma törenine Vali Lekesiz ve iş adamı Atakaş ın yanı sıra Rus ortaklığı MMK Atakaş Genel Müdürü Sergey Usakov, AK Parti Hatay Millet Vekili H.Bayram Türkoğlu, MHP Hatay millet Vekili Şefik Çirkin, Dörtyol Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin ve diğer davetliler katıldı.
     Törende İş Adamı Recep Atakaş?a Hatay İl Meclisi tarafından hazırlanan teşekkür plaketini Vali M.Celalettin Lekesiz'e verdi.
ATAKAŞ DÖRTYOLDA EML YAPTIRIYOR haberi 10 Eyl 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  103640 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle