ATATÜRK CADDESİ ESNAFI BATIYOR

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar ÖZAL Atatürk Caddesinin acilen çift yönlü trafiğe açılması gerektiğini belirtti.
ATATÜRK CADDESİ ESNAFI BATIYOR
Fahri Serdar ÖZAL “Antakya'nın merkezinde bulunan Atatürk Caddesinin, şehre giren yabancılar için en gösterişli cadde konumunda olduğundan dolayı, vakit kaybetmeden çift yönlü duruma tekrar getirilmelidir. ” dedi.  ESDER Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar ÖZAL “Gerektiği zaman Başbakan  gelince tersine trafiği sağlayanlar esnafımızın bu isteğini göz ardı etmemeli, duymazdan gelmemelidir. Büyük takımlar şampiyon olduklarında tur atarken Atatürk Caddesi trafiğe kapanır, bayramlarda Atatürk Caddesi trafiğe kapanır, Yürüyüşlerde Atatürk Caddesi trafiğe kapanır, Cumhurbaşkanı gelecek diye, (gelmediği halde) gün boyu  Atatürk Caddesi trafiğe kapanır; esnafımız gün boyu iş yapamaz. Araçla gelen müşterisine 1 dakika bile dursa ceza yazılır. Bu durumda bu esnaf ne yapsın. Caddedeki mağazaların nerdeyse yarısı kapalı. Bayram üzeri olduğu halde siftah yapamayan esnaf var. Görüştüğümüz tüm esnaf, caddenin tek yönlü olmasından dolayı mağdur durumda olduklarını belirtiyor. Caddemiz, diğer esnaflarda batmadan acilen eskiden olduğu gibi çift yön olmalıdır.Atatürk Caddesi eskiden şehir dışından gelenlerin ilk uğrak yeri, en prestijli caddesi idi. Şimdi araçlar Atatürk Caddesine hiç uğramadan, başka yollardan geçiyor. Bu da esnafa ciddi sıkıntılar doğuruyor. Maddi geliri düşen Atatürk Caddesi esnafları tek tek işyerlerini kapatıyor. Bu nereye kadar gidecek.
Caddemizde aydınlatma da yeterli değil. Lambaların bazıları ara sıra yanıyor bazıları ise hiç yanmıyor. Caddenin tek yön olması ve geniş olmasından dolayı sürücüler son sürat geçiyor. Yayalar karşıdan karşıya adeta kelle koltukta geçiyor. Diğer bir yönden bakacak olursak kapalı mağazalardan dolayı aylık mülk sahiplerinin en azından 1 milyontl’ yi bulan kira kaybı var. İş yapmayan bir cadde durumuna geldiği için işyerlerinin kiraları % 70 ucuzladı. Bu da demek oluyor ki 2 milyon tl kayıp. Antakyalı Atatürk Caddesi esnafının toplamda kira kaybı ayda sadece 3milyon tl civarında. Bu hesaplara emlak değerinin kaybını hiç katmıyorum. Bu durumların birdaha gözden geçirilip küçük bir düzenleme ile Atatürk Caddemizin acilen çift yönlü trafiğe açılması gerektiği artık göz ardı edilmemeli zor durumdaki esnafın sesi duyulmalıdır. Valimiz Sayın Ercan TOPACA'nın ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ'ınkonu üzerine eğilmesini istiyoruz.”
         
ATATÜRK CADDESİ ESNAFI BATIYOR haberi 13 Temmuz 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  2315 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle