ATATÜRK CADDESİ’NE KAVŞAK DÜZENLEMESİ

Şehrimizin en işlek caddelerinden biri olan Atatürk Caddesi’nin daha estetik ve güzel bir görünüme kavuşturulması adına Antakya Belediyesi tarafından cadde de kavşak düzenlemesi gerçekleştiriliyor.

ATATÜRK CADDESİ’NE KAVŞAK DÜZENLEMESİ
Belediye Fen İşleri ekipleri bir süre önce caddenin V.Ürgen alanı güzergahına uzanan bölgede başlattığı kavşak düzenleme çalışmalarında sona yaklaştı.Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş çalışmayla ilgili yaptığı açıklamada; “Şehrimizin cazibe merkezlerinden biri olan Atatürk Caddesi’ni layık olduğu çağdaş görünüme kavuşturmak amacıyla bugüne dek birçok hizmet gerçekleştirdik. Caddenin yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon hatlarını yeniledik. Tedaş ve Telekom kablolarının yer altına alınmasını ve doğalgaz hattının döşenmesini sağladık. 60-70 cm. kalınlığa ulaşan üst üste yapılmış eski kaldırımları sökerek yerine modern görünümlü ve aynı zamanda engelli vatandaşlarımız için uygun kaldırımlar döşedik.
 Orta refüjü kaldırdık, caddeyi tek yön yaptık, ışıklandırdık. Son olarak cadde de ekiplerimiz kavşak düzenleme çalışmaları gerçekleştiriyor. Caddenin otopark sorununu ise eski adliye binası yerine yapımını sağladığımız Antakya Mahfeli’nin tamamlanmasıyla birlikte çözüme kavuşturacağız. Tesiste 450 araçlık otopark yerimiz mevcut olacak. Çok yakında burayı da hizmete sunacağız. Cadde esnafımıza ve tüm hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi. Cadde de gerçekleştirilen hizmetlerden ötürü duydukları memnuniyeti ifade eden cadde esnafı ve vatandaşlar “Atatürk Caddesi yapılan hizmetlerle çok güzel bir görünüm kazandı. Sayın Başkanımıza ve belediyemize bu güzel hizmetler için teşekkür ederiz” dediler.