ATATÜRK RESİM SERGİSİ AÇILIŞI

 TÜRKİYE Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 74. Yıldönümünde  Kültür Merkezinde   düzenlenen törenle anıldı.
ATATÜRK RESİM SERGİSİ AÇILIŞI
Anma törenine HATAY Valisi M. Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Daire Müdürleri, Oda Başkanları, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.
Törende bir konuşma yapan Özel Antakya Ata Koleji Genel Müdürü Müfit Kırar, Türk ulusunun bugün derin bir sessizlik içinde olduğunu söyledi.Bu sessizliğin deniz uğultusu gibi iç sele dolu olduğunu belirten Kırar, “Bütün acılarımızla, sevgilerimizle, özlem ve anılarımızla bu seste tekrar toplanmış bulunuyoruz.1881 Atatürk’ün doğum tarihidir. 1938 ise asla ölüm yılı olamaz. Bu tarih ancak ölümle bedenin dünyayı terk ettiği, gözlerini bu dünyaya yumduğu tarihtir.
 Bu iki tarih arasındaki yaşam ise bir destandır, bir efsanedir” dedi.Atatürk’ün, Anafartalar’da, Conkbayırı’nda, Sakarya’da Dumlupınar’da gördüğü düşman mermisine göğsünü siper ettiğini, Mehmetçikle omuz omuza bağımsızlık ve özgürlük için savaştığını belirten Kırar, “Atatürk, Türk insanını Samsun’dan, Amasya’dan, Erzurum’dan, Sivas’tan, Malatya’dan, Gaziantep’ten Şanlıurfa’dan kısacası yurdun dört bir yanından toplayıp, Ankara’da bir bayrak, bir devlet çatısı altında birleştirmiş, Anadolu insanının birliğini ve bütünlüğünü sağlamıştır.” dedi.Törende konuşan Piyade Yarbay Hikmet Erdoğan ise Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası hakkında bilgiler verdi.Yapılan konuşmaların ardından Ata Koleji öğrencilerinin hazırlamış olduğu 10 Kasım Gösterisi sunuldu. Törende ayrıca “Atatürk” konulu resim sergisinin de açılışı yapıldı.