ATATÜRK'E ÖZLEM SERGİSİ

CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Yeşilmen ve yönetimi  anıt alanına Ata'nın huzuruna çıktıktan sonra Havuzlu Çarşı'da Atatürk'ün bilinmeyen 26 resmini "ATA'ya Özlem Sergisi" ile vatandaşlarla buluşturdular.
ATATÜRK'E ÖZLEM SERGİSİ
 700 tane Atatürk ve Türk bayrağı motifli balonu çocuklara ve gençlere dağıttılar. Aynı zamanda ün boyu Atatürk'ün sevdiği şarkı ve türküler dönüşümlü olarak çaldı.Chp İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Yeşilmen 10 Kasım Atatürk'ü Anma günü dolayısıyla şu açıklamalarda bulundu: Bu sonsuz sevgi, 10 Kasımlardaki bu derin hüzün hep anlamsız gelir "bağzı" insanlara. "Neden?" derler hep. Cevabımız açık; tarih boyunca hiçbir devlet liderinin gelişi ve gidişi bu kadar çok şeyi değiştirmedi. O gençlik yıllarından itibaren her zaman kendinden önce "Vatanım!" dedi. Bir damlaydı Anadolu'daki kan gölünde, vatanıyla birleşti tüm düşmanları yutacak deniz oldu. Yeri geldi isyancı oldu, din düşmanı oldu "bağzı"larına göre, yeri geldi kalacak yeri yoktu, beş parasız oldu. Ama dönmedi davasından, "Türk Milleti" dedi, "Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur." Vatanı kurtardı amansız düşmanların elinden, yetmedi "Benim milletim" dedi "Bu şanlı vatan, bu şanlı millet" en iyisini hakkeder her şeyin. Bu hayata gözlerini yumana kadar, aydınlığın o parlak ışığıyla aydınlattı dört bir yanını memleketin.O'nun aramızdan ayrılışının 75. yılında biz tekrar hatırlatıyoruz; "açtığın yolda gösterdiğin hedefe yürüyeceğiz"   Herkese nasip olmaz ölümsüz olmak. Biz senin fikirlerinle aklımızda, yaptıklarınla kalbimizde yaşatacağız. Sonsuza kadar. Bu sergiyi açmamızda katkısı olan Arsuz ADD Başkanı Ercan Güçlü'ye teşekkürü bir borç biliriz. 
ATATÜRK'E ÖZLEM SERGİSİ haberi 12 Kasım 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  71590 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle