Atatürk’ün Sevdiği Eserlerden Oluşan Solo Konser

İskenderun Belediyesi Musıki Derneği sanatçıları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 89. Yıldönümü kutlama programı kapsamında Atatürk’ün Sevdiği Eserlerden Oluşan Solo Konser verdi.
Atatürk’ün Sevdiği Eserlerden Oluşan Solo Konser
 Kültür Sarayı’nda düzenlenen konsere,  , Dr.Yusuf H.Civelek, İskenderun  , Belediye Meclis Üyesi  ve konuklar katıldı. 10. Yıl Marşı ile başlayan konserde,  Musıki Derneği  korosu, Büyük Önder Mustafa Kemal ’ün sevdiği eserleri seslendirdi. Kaymakam ’yun eşi Zeliha Su, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’in eşi Dr., Belediye Meclis Üyesi ’ın eşi Asiye Aktaş’ın da dinlediği konserde, eserler arasında Mustafa Kemal ’ün veciz sözlerine de yer verildi. Konser bitiminde Kaymakam  ve Belediye Başkanı Sanatçılara teşekkür etti. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, saz ve koroyu yöneten şef Fatih Özaral’a, sanatçılar adına Büyük Önder Mustafa Kemal ’ün portresi bulunan anı tabağı verdi.
 Konsere katılan konukların Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, toplumsal yaşamda, sanatta, kültürde ilerlemeyi, özgürce ve onurlu yaşamı borçlu olduğumuz Büyük Önder Mustafa Kemal’ü minnetle, şükranla, saygıyla andığını belirterek, “Mustafa Kemal ’ün sevdiği eserleri çalanlara, seslendirenlere, dinleyenlere çok teşekkür ediyorum. Vefasızlık kültürümüzde itibarlı değildir. Vefasız bir insan benim yanımda itibarlı değildir. Vefasız bir toplum, toplumlararasında itibarlı değildir. Şimdi Büyük Önder Mustafa Kemal ’ün bu sevdiği şarkılarla inanıyorum ruhu da şad olmuştur” dedi.