ATB BAŞKANI KUSEYRİ:

''EKONOMİSİ GELİŞMİŞ, VERGİSİNİ ÖDEYEN, ÜLKENİN GELİŞMESİ İÇİN YATIRIM YAPMAKTAN ÇEKİNMEYEN BU KENT DAHA FAZLA HİZMET ALMAK İÇİN MUTLAKA BÜYÜKŞEHİR OLMALIDIR''
ATB BAŞKANI KUSEYRİ:
 Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Hatay'ın Büyükşehir olmaya layık bir kent olduğunu belirtti.
     Kuseyri, yaptığı yazılı açıklamada, 2011'de Büyükşehir olmaya hazırlanan ve birçok medeniyetlere başkentlik yapan Hatay'ın bundan sonra daha da ön plana çıkacağını ve hak ettiği yere geleceğini ifade etti.
     Ülke ekonomisine katkısı ve nüfus yoğunluğu bakımından Hatay'ın Büyükşehir olması gerektiğini ifade eden Kuseyri şöyle devem etti:
     ''Kentimiz tarihi günlerinden birini yaşamaktadır. Hatay Büyükşehir olduğu takdirde pek çok kazanımı olacaktır. Büyükşehir olmak kentin gelişimini hızlandıracak. Hatay'ın gelişmiş şehirler arasında yarışa devam edebilmesi için Büyükşehir olması gerekmektedir. Ekonomisi gelişmiş, vergisini ödeyen, ülkenin gelişmesi için yatırım yapmaktan çekinmeyen bu kent daha fazla hizmet almak için mutlaka Büyükşehir olmalıdır.
     Büyükşehir olmak kentte her bireyin yaşam kalitesini artıracak, sağlık ve eğitim hizmetlerinin yaygınlığı, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin çokluğu, iş olanaklarının fazlalığıyla ilimiz daha da çok kalkınacak ve büyüyecektir. Dinamik bir güce sahip olan Hatay'ın Büyükşehirler arasına girmesi ülkemizin de gelişmesine katkı sağlayacaktır. İnsanın yaşam kalitesi yaşadığı kentin imkanlarıyla sınırlıdır. Günümüzde artık ülkeler değil kentler yarışmaktadır. Büyükşehir kanununda en önemli hususlardan biri de belediyelerin kendi kurdukları iktisadi teşekküllerle halka hizmet vermesidir. Bu şirketler yeni istihdam sahaları açacaktır.''
     Hoşgörünün ve insana saygının Türkiye ortalamasına göre çok çok yüksek olduğu bir şehir olan Hatay'ı hizmetlerin en güzeline layık gördüğünü ve bunu 'Hayatım Hatay' ifadesiyle dile getirdiğini vurgulayan Kuseyri, hedeflerinin, dünyanın karar merkezi haline gelmiş, turizm, finans, kültür, moda ve spor merkezi yönüyle gelişmiş yepyeni bir Hatay yaratmak olduğunu kaydetti.
ATB BAŞKANI KUSEYRİ: haberi 29 Aralık 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  105665 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle