ATB BAŞKANI KUSEYRİ:ZİRAAT ODASI'YLA BİRLİKTE LOKOMOTİF BİR GÜÇ OLUŞTURACAĞIZ

Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Kuseyri, Ziraat Odası ile birlikte hareket ederek çiftçilere sunacakları projelerle lokomotif bir güç oluşturmayı düşündüklerini belirtti.
ATB BAŞKANI KUSEYRİ:ZİRAAT ODASI'YLA BİRLİKTE LOKOMOTİF BİR GÜÇ OLUŞTURACAĞIZ
 Kuseyri, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte göreve seçilen Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli'yi ziyaretinde yaptığı konuşmada, Hatay çiftçisinin ve üreticisinin daha iyi şartlarda tarım yapabilmesi, tarımın gelişmesi ve üreticimizin böylelikle daha fazla gelir elde edebilmesi amacıyla borsa olarak, Ziraat Odası'nın gerçekleştireceği her türlü faaliyet, proje ve çalışmalara destek vereceklerini söyledi.
     Ortak payda olan Antakya ve Amik Ovası etrafında birleşmemin son derece önemli olduğunu belirten Kuseyri, şunları kaydetti:
     ''İlçemizde tarımda yaşanan sorunlar sadece üreticimizin ve çiftçimizin sorunları değil, hepimizin sorunu. Türkiye'nin ve Hatay'ın sorunudur. Kent çiftçisinin yıllardır özlemini çektiği yakın zamanda da hayata geçecek olan Reyhanlı Barajı ile geçen hafta temeli atılan Dostluk Barajının da hayata geçmesiyle Amik Ovamızda 60 bin hektar alanın sulamasının, 20 bin hektar arazinin de taşkından korunması sağlanacak, sulanabilen tarım arazisi Amik ovamızda yeni barajlarla birlikte yüzde 90'lara çıkacaktır. Barajlar sayesinde 11 bin kişiye ilave istihdam sağlanacak ve yılda 134 milyon 250 bin TL net gelir artışı elde edilecektir. Çiftçilerimiz barajların tamamlanmasıyla Amik Ovasından 1 değil birkaç ürün alacaklar, girdi maliyetleri ise yüzde 80 azalacaktır. Bu sayede çiftçilerimiz gün yüzü görecektir. Barajların yapımıyla bölgemiz ekonomik ve sosyal yönden kalkınarak büyümeye ve üretmeye en önemlisi çiftçimizin yıllardır gülmeyen yüzü gülmeye başlayacaktır''
     Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli de, kentin gelişimi için Antakya Ticaret Borsası Başkanı Kuseyri'nin yaptıkları çalışmaları takdirle karşıladıklarını ve fikirlerinden her zaman yararlanacaklarını kaydetti