ATB Başkanı Kuseyri’den Vali Lekesiz’e Ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı M.Ali Kuseyri, Vali Lekesiz’e nezaket ziyaretinde bulundu.
ATB Başkanı Kuseyri’den Vali Lekesiz’e Ziyaret
ATB Yönetim Kurulu Üyeleri eşliğinde  gerçekleşen ziyarette konuşan Sayın Kuseyri, Vali Lekesiz’e ilimize kattıkları için teşekkür ederek, ilimizi bulunduğu konumdan çok daha iyi noktalara taşımak adına Antakya Ticaret Borsası olarak üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını kaydetti. ATB Başkanı Kuseyri, ilimizde ortaya çıkan güzel eserlerin altında birlik ve beraberliğin yattığını, birçok projenin bu sayede hayata geçtiğini vurgulayarak, 'Hepimizin tek gayesi ilimizin kalkınması ve gelişmesi için en iyi hizmeti getirmektir. Bu bağlamda ilimizin sorunu bizlerin de sorunudur. Seçildiğimiz görevin bilinci ile siz Sayın Valimizin, Milletvekillerimizin, Belediye Başkanımızın ve ilimizdeki diğer dinamiklerin katkısı ile ilimizi her alanda yükseltmeye çalışacağız." dedi.Vali  Lekesiz de ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Antakya Ticaret Borsası seçimi sonrasında başkanlığa devam eden Kuseyri’ye ve yeni yönetime hayırlı olması dileğinde bulundu.
 
   
Hatay’ın özel bir il olduğunu ifade eden Lekesiz, “Hatay'da birlik, beraberlik ve hoşgörü, doğal hayatın bir parçası durumunda. Bizler de tıpkı sizlerin yaptığı gibi hemşehrilerimizin dil, din, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç gibi özelliklerine bakmaksızın Hatay’ı tüm dinamikleriyle, birlik ve beraberlik içinde daha  iyiye götürmenin çabası ve çalışması içerisindeyiz.” dedi.İlimizin büyük zenginlikleri olan, başka hiçbir yere benzemeyen, sadece kendisine benzeyen özel bir il olduğunu ve müthiş bir potansiyele sahip olduğunu yineleyen Lekesiz, “Hatay’ın, tarımda ticarette, turizmde, sanayide ve daha bir çok alanda çok iddialı olmasını gerektirecek bir birikimi var. Bu potansiyeli hayata geçirebilmek çok önemli. Mevcut haliyle tüm Hataylıların yaptığı katkılarla ilimiz pek çok değerlendirmede 81 il içerisinde ilk 10’da yer alıyor.” diye konuştu. Lekesiz, ilimizin gelişmesine yönelik çalışmalarda katkısı olan Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin’e, ilimiz Milletvekillerine, oda ve borsalarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, belediyemize, üniversitemize ve tüm Hataylılara teşekkür etti.