Atlı Cirit Grup Şampiyonası Hatay'da yapılacak

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu'na bağlı ''Atlı Cirit Grup Şampiyonası''nın 21-23 ekim tarihleri arasında Hatay'ın Yayladağı ilçesinde gerçekleştirileceği bildirildi.
Atlı Cirit Grup Şampiyonası Hatay'da yapılacak
Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Genel Sekreteri Şerafettin Deniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, asırlardır yapılan atlı ciritin unutulmaya yüz tuttuğunu, bu spor dalını yaygınlaştırarak, geliştirmek için değişik illerde müsabakalar düzenlediklerini söyledi.

     Hatay'da ilk kez atlı cirit yapılacağını belirten Deniz, şöyle devam etti:
     ''Yayladağı ilçesi, Kışlak Beldesi Kızılgöl yaylasında 21-23 ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek atlı cirit müsabakalarına Malatya, Uşak ve Kars takımları katılacak. Federasyon Başkanı Fatih İstanbulluoğlu, bu spor dalının tanıtılması için büyük çaba gösteriyor. Ata sporu atlı ciriti tüm ülkelere tanıtmayı hedefliyoruz. Görsel yönü güçlü olan bu spor dalını turizme de kazandıracağız. Hatay'da yapılacak olan müsabakalara tüm sporseverleri bekliyoruz.''
     Bu arada, müsabakaların yapılacağı Kışlak Beldesi, Kızılgöl yaylasında sahanın düzenlendiğini, sporseverlerin müsabakaları rahat izlemesi için seyyar tribünler yapılmaya başlandığı da belirtildi.