ATSİAD TANITIM TOPLANTISI

Akdeniz Tüccar ve Sanayici İşadamları Derneği’nin (ATSİAD) tanıtım toplantısı İskenderun The Anıl Life Hotels’deki kokteyl ile gerçekleştirildi.

ATSİAD TANITIM TOPLANTISI
Yapılan tanıtım kokteyline Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir katıldı. Kokteyl açılışında kısa bir konuşma yapan ATSİAD Başkanı Şekip Abacı, Hatay genelinde en çok kurucu üyesi olan 117 üyeli bir oluşumda toplandıklarını ifade etti. Kurdukları derneğin, sosyal devlet anlayışı çerçevesinde işadamlarıyla diyalog kurmak, ülke ve toplum yararına AB ile entegre projeler üretmek amacında olduğunu kaydeden Başkan Abacı, kokteyle katılan yönetici ve bürokratlara teşekkür etti. 
  Programda konuşan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, sivil toplum kuruluşlarının(STK) Hatay’ı bütünleyici bir amaca hizmet ettiğini söylerken, sanayicilerin, tüccarların, esnafın ve üreticilerin artması ve desteklenmesinin istihdamı arttıracak gelişmeler olduğunu ve böylelikle Hatay ekonomisinin güç kazanacağını ifade etti.    Büyükşehir olarak 30 Mart tarihinden bu yana kuruluş aşamasından gelişim aşamasına doğru mesafe kat ettiklerini belirten Başkan Savaş, Büyükşehir Meclisi’nde ilk aylarda yaşanan ihtilaflı ortamın yerini hizmet etme anlayışına terk edeceğine inandığını söyledi. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil de yaptığı konuşmada, Başkan Savaş’ın Büyükşehir Meclisi hakkında sarf ettiği cümlelere katılırken, İskenderun’a ve il geneline hizmet götürebilmenin ortak payda olan hizmette buluşulduğunda mümkün olabileceğini kaydetti. Gerçekleşen kokteylde kısa bir konuşma yapan CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz ise, Hatay’ı bir bütün olarak gören ve Hatay’ın menfaatlerini gözeten STK’ların artmasının gurur verici olduğunu belirtti.        
ATSİAD TANITIM TOPLANTISI haberi 22 Kasım 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  27325 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle