ATSO HİZMETLERİNİ DİJİTAL ORTAMA TAŞIYOR

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Oda Otomasyon Yazılımı, Elektronik Arşiv Oluşturulması ve Yeni Web Sayfası tanıtımlarını Büyük Antakya Oteli’nde gerçekleştirdi. Tanıtıma ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Yönetim Kurulu Üyeleri Aykut Özbuğday, Metin Dağlı, Genel Sekreter Serdar Yılmaz Saraç ve Yerel Basın Temsilcileri katıldı.
ATSO HİZMETLERİNİ DİJİTAL ORTAMA TAŞIYOR
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, uzun yıllardır aktif şekilde kullandığı web sayfasını günümüz koşullarına uygun şekilde yenileyerek yeni bir web sayfası tasarımı oluşturdu. ATSO, uzun zamandır üye memnuniyet anketi ile “Nasıl Bir Web Sayfası Oluşturulmalı” ile ilgili araştırmalar yaparak, üyelerinin talepleri doğrultusunda bir çalışma gerçekleştirdi.  Yeni web sayfasında ATSO üyelerini rahatlatacak bir çok yenilikler yapılmıştır. Bunlardan en önemlileri;Üyelerimizin odaya gelmelerine gerek kalmadan www.antakyatso.org.tr adresine girerek  “Online İşlemler” bölümünden; 
-         Oda sicil Kaydı
-         Oda Faaliyet Belgesi
-         Üye Ortaklık Teyit Belgesi
-         Üye Aidat Sorgulama
-         Üye Aidat Ödeme
-         Üyelerin  Bilgilerini Güncelleme
-         Üyelerimize Özel Kendi Ürünlerini ve Firmalarını Tanıtım İmkanı Sağlamaktadır.Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu kapsamdaki yaptığı diğer yenilik ise  Türkiye’de üst düzey odalarda bulunan dijital arşiv çalışmasıdır.  Bu çalışma üyelere ait tüm bilgilerin  “yüksek güvenlikli bir şekilde dijital ortamda muhafaza edilmesini sağlamak” için yapılmıştır.Dijital Arşiv çalışması 7 Aylık kısa bir sürede 1 milyon 158 bin evrak taranarak gerçekleştirilmiştir. Dijital arşive geçilmesinin en önemli yararları,  sel, yangın ve tüm doğal afetlerle doğabilecek telafisi mümkün olmayan evrak kayıplarının ortadan kalkması, işlem sürelerinin yarı yarıya düşürülmüş olması ve üyenin vakit kaybının en aza indirgenmesidir. Dijital ortama geçilmeden önce bir oda üyesinin 25-30 dakikada yaptığı bir işlem Dijital arşiv sayesinde 8-10 dakikaya düşmüştür. Odamız, oda içi işlemlerde de kullanılmak üzere yenib bir otomasyon sistemine girmiş, tüm bu sistem birbirine entegre edilerek tek bir veri merkezinden çalışması sağlanmıştır. Böylece birimler  arası koordinasyon ve veri akışı uyumlu bir şekilde gerçekleştirilmektedir. ATSO bu hizmetlerin tümünü üyelerinin daha kaliteli ve daha hızlı bir hizmet almalarına kavuşturmak adına yapmış, tüm üyelerimize hayırlı olmasını temenni ederiz.ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak ve Yönetim Kurulu Üyesi Metin Dağlı MEDOC Bilişim Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Atalay’a ve Alfalin Yazılım Tic. Ltd. Şti. sahibi Onur Dablan’a yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı birer  Teşekkür Belgesi takdim ettiler.