ATSO ÜYELERİNDEN VALİ LEKESİZ E ZİYARET

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Komite Üyeleri Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’e nezaket ziyaretinde bulundu.
ATSO ÜYELERİNDEN VALİ LEKESİZ E ZİYARET
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay’da ve ülkemizdeki kardeşliği hiçbir gücün bozamayacağını dile getirdi. Çinçin, “Hepimizin malumu Hatay’da ve Ülkemizde istemediğimiz olaylar yaşanmaktadır. Bu olaylar bizi dünya gündemine taşımış ve Hatay’la ve Ülkemizle ilgili olumsuz tablolar ortaya çıkmıştır.  İlimizde ve ülkemizde demokratik hakları olan basın açıklamaları ve demokratik protesto hakkının şahsım ve kurumum adına kullanılmasından yanayız. Ancak bu hakkın ilimizin ve ülkemizin kardeşlik ve sevgi ortamına zarar vermeyecek şekilde kullanılması gerekmektedir. Biliyorsunuz ki sermaye güven ister. Sermaye her zaman kendine sığınacak güvenli limanlar arar. Biz Hatay olarak iyi bir katma değer yaratan bir iliz ve Ülkemizde de son yıllarda güzel gelişmeler yaşanmaktadır. Son günlerde ilimizde ve ülkemizde yaşanan eylemlere katılan arkadaşlarımız gençlerimiz haklı konuların savunucusu olabilirler ancak demokratik bir ülkede yaşadığımız için önümüzdeki yıl bir seçim sürecine gireceğiz. Herkes buradaki demokratik hakkını istediği gibi kullanabilir.
 
 Herkes istediği yere oy atacak ve Türkiye’yi yönetecek kadroları seçecektir. Bu en demokratik belirleme unsurudur. Bu eylemlerle ve protestolarla ilgili uzun bir teneffüse ihtiyacımız olduğunu düşünmekteyim. Tekrardan Hatay’ı kendi Turizm zenginlikleriyle ve kültürel zenginlikleriyle Türkiye’nin gündemine ve dünyanın gündemine getirmeliyiz. ATSO olarak ilimizdeki atanmış ve seçilmiş yöneticilerimiz olan Hatay Valimizle, Antakya Belediye Başkanımızla, Emniyet Müdürümüzle, Rektörümüzle ve A protokolümüzle işbirliği yaparak Hatay’ı kalkındırmak için projeler gerçekleştirdik. Ancak Hatay Valimizin, Emniyet Müdürümüzün tayini çıkar biz seçimle  gideriz  ancak Hatay’a yapılan hizmetler baki kalır. Bu yüzden Hatay’ın eski yüzüne kavuşması, ekonomik potansiyeliyle ve inanç turizmiyle gündeme gelmesi için elimizden geleni yapmalıyız. Ülke olarak zor bir coğrafyada yaşıyoruz, ama bu zor coğrafyaya rağmen kardeşlik barış ve hoşgörü ortamını bozmadan yaşamaya devam edileceğine olan inancımız tamdır.  Sayın Valimize yoğun programına rağmen kabulünüzden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.