AVRUPA’DA YAŞAYAN TÜRK GENÇLERDEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET

 Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Avrupa’da yaşayan ve Türkiye’yi tanıma projesi kapsamında Hatay’a gelen Türk gençleri makamında ağırladı.

AVRUPA’DA YAŞAYAN TÜRK GENÇLERDEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET
 Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Dortmund Başkanı Yüksek Mimar Mühendis Mustafa Burç ve beraberindeki gençlerden oluşan heyet, Başkan Savaş’a bir nezaket ziyaretinde bulunarak, bir süre sohbet ettiler.  Dortmund Başkanı Mustafa Burç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tavsiyesi üzerine Avrupalı Gençlere Türkiye’yi tanıtma projesi başlattıklarını ifade ederek, “Avrupa’da doğup büyüyen Türk gençlerimizin kendi memleketleri olan güzel Türkiye’yi tanımaları amacıyla şehirlerimizi geziyoruz. Gezdiğimiz şehirlerin tarihi ve doğal güzellikleri ile kültür yapısını gençlerimizin tanımalarını sağlıyoruz.  Hatay’ın fahri elçisi olduklarını dile getiren Dortmund Başkanı Mustafa Burç, gençlerin Avrupa’dan eli boş gelmediklerini dile getirerek, “yetiştirme yurdunda kalan çocuklara ve huzurevinde yaşamlarını sürdüren yaşlı vatandaşlarımıza hediyeler getirdiler.
 
 
 Belediye Başkanı olarak gençlere gönül kapınızı açmanız ve destek olmanız bizleri mutlu ediyor. Bizi çok iyi ağırladınız. Hizmetlerinizden ve yakın ilginizden dolayı teşekkür ederim” dedi.   Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Avrupa’dan gelen Türk gençleri ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, gençler ile bir süre sohbet etti.   Gençlerin çocuk ve yaşlılara hediye getirmesinden dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Savaş, “Bende çocuklarımızı ve huzurevinde kalan yaşlılarımızı çok önemsiyorum ve geçtiğimiz günlerde onlar ile yaşlılar haftası nedeni ile düzenlediğimiz eğlencede bir araya geldik, güzel vakit geçirdik” dedi.   Gençlere tavsiyelerde bulunan Başkan Savaş, “kendinize büyük hedefler koyun ve hedeflerinizin peşinden azimle gidin. Geleceğin parlayan yıldızları ve meslek sahibi kişileri olun” dedi.   Dortmund Başkanı Mustafa Burç, Başkan Savaş’a Dortmund şehrini tanıtan bir kitap hediye ederek, rozet taktı.   Başkan Savaş’ta, Dortmund Başkanı Mustafa Burç’a, Antakya’nın dinler mozaiği ile barış ve hoşgörü şehri olduğunu anlatan bir tablo hediye etti.