AVRUPA'DAN DÖNEN ÖĞRENCİLER KAYMAKAMI ZİYARET ETTİ

 Dörtyol ilçesinden ''Öğrenci Değişimi Programı'' kapsamında İtalya'ya ve Romanya'ya giderek orada staj yapan öğrenciler Kaymakam H.Hasan Özyiğit'i ziyaret ettiler.
AVRUPA'DAN DÖNEN ÖĞRENCİLER KAYMAKAMI ZİYARET ETTİ
   Dörtyol Anadolu Meslek ve Ticaret Lisesi Okul Müdürü Tahsin Şimşir ve idarecilerle birlikte Leonardo da Vinci Avrupa Birliği Mesleki Eğitim programı kapsamında İtalya ve Romanya'da çeşitli okullarda inceleme yaparak Staj gören 30 öğrenci Staj dönüşü Kaymakam H.Hasan Özyiğit'i makamında ziyaret ettiler.
 

     Kaymakam Özyiğit öğrencilerin Avrupa ile entegre olması açısından yapılan projenin çok anlamlı olduğunu ifade ederek ''Gençlerimiz, Avrupa kenti görüp oradaki örgün eğitiminde edindikleri bilgileri pekiştirerek farklı kültürleri tanıma fırsatı bulmuşlardır. Öğrencilerimizin ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiklerine inanıyorum. Bu tür Projelerin artırılması konusunda okulumuzun gayretini tebrik ediyorum'' dedi.
     AK Parti Hatay Milletvekili H.Bayram Türkoğlu'da Avrupa Birliği ile yapılan bu projelerin son dönemde artması hem sivil toplum kuruluşlarının hemde eğitim kurumlarının son derece ilgi gösterdiği bir yaklaşım olduğunu belirterek, projelere destek vereceğini ifade etti.
 

     Okul Müdürü Şimşir de, öğrencilerin 2 -23 Mayıs tarihleri arasında yapılan bu ziyaretlerden elde edilen bilgi birikimlerin önümüzdeki günlerde gerçekleştirilen projelerde kullanacaklarını belirtti.
     Öğrenciler daha sonra Staj sertifikalarını AK Parti Hatay Milletvekili H.Bayram Türkoğlu ve Dörtyol Kaymakamı H.Hasan Özyiğit'den aldılar.