BABACAN IN HATAY ZİYARETİ

Başbakan Yardımcısı  Ali Babacan,  ilimizde, Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan ve içerisinde yüzlerce endemik bitkinin sergilendiği Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’ni gezdi.
BABACAN IN HATAY ZİYARETİ
 Vali Lekesiz, Hatay Milletvekilleri Sadullah Ergin ve Adem Yeşildal, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Gülen’in de katıldığı ziyarette Sayın Babacan müze ile ilgili olarak yetkililerinden bilgi aldı. Müzenin avlusunda ikram edilen biberiye, karanfil, ibisküs, zencefil tozu ve ıhlamur karışımından yapılan bitki çayının tadına bakan Sayın Babacan, Müzenin anı defterine ziyaretiyle ilgili duygu ve düşüncelerini yazdı. Başbakan Yardımcısı Babacan yaptığı değerlendirmede, müzenin ilimiz için çok hoş bir kazanım olduğunu ifade ederek, “Hem böyle güzel bir tarihi mekan restore edilip ile kazandırılmış, hem de Hatay’ın bir başka özelliği, doğal zenginliği tarihi mekanda buluşturulmuş. Emeği geçen başta Vali Lekesiz’e, Adalet Eski Bakanı Hatay Milletvekili Sayın Sadullah Ergin’e teşekkür ederim. Ümit ediyorum ki, Hatay'a gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler burayı görsünler. Hem tarihten hem de doğal güzelliklerden bir kesiti burada bulmak mümkün. Yüzlerce çeşit bitki ve bunların çok farklı amaçlarla hem tedavide hem kozmetikte kullanıyor olması Hatay'ın sadece kültür ve ekonomik zenginliğini değil aynı zamanda tabiatının zenginliğini bizlere gösteriyor." diye konuştu. Dünyanın en iyi ney kamışlarının Asi Nehri'nin Akdeniz'e döküldüğü bölgede yetiştiğini belirten Vali Lekesiz, Hatay kamışından yapılmış bir neyi Başbakan Yardımcısı Sayın Babacan’a hediye etti.  Babacan ilimiz ziyareti kapsamında bugünkü Anadolu sınırlarında yapılan ilk cami olan Habib-i Neccar Camii'ni de ziyaret etti. İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu'ndan caminin tarihiyle ilgili bilgi alan  Babacan daha sonra tarihi Uzun Çarşı'ya ziyarette bulunarak esnaflarla ve vatandaşlarla görüştü. 
BABACAN IN HATAY ZİYARETİ haberi 13 Şubat 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  59750 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle