BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİSİ TÜBİTAK BİRİNCİSi

Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Sıla Kaya, Fizik alanında yaptığı TÜBİTAK projesi “SNELL Yasası Kullanılarak İnek Sütündeki Yağ Oranının Tespiti İçin Skala Oluşturma” ile Adana Bölge Birincisi oldu.

Ülkemizin küresel rekabet gücünün artması için, genç beyinlerin takım halinde çalışmalarını, toplumsal ve kültürel değerleri korumalarını, bilimsel etik kurallarını göz ardı etmemelerini, hayal gücü, yaratıcılık, mühendislik, problem çözme ve entelektüel becerilerini geliştirmelerini amaçlayan TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı bu yarışmayı düzenleyerek 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesine katkı sağlamayı hedeflemekte.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından bu yıl 51.si düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında, danışman öğretmeni Çağrışım Helhel önderliğinde ön elemeyi geçerek bölge sergisine katılmaya hak kazanan Sıla Kaya Bölge Birincisi oldu. Projesinde süt kalitesi ve yağ içeriği hakkında kolay ve düşük maliyetli bir yöntemle bilgi edinilmesini amaçlayan Bahçeşehir Koleji 9. Sınıf öğrencisi Sıla Kaya, 1-5 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır’da gerçekleşecek Türkiye Final Yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Kampüs müdürü Sefer Kaplan yaptığı açıklamada: “Öğrencilerimizle okulumuzda yaptığımız tüm deney ve çalışmalarda amacımız insanların şimdi ve gelecekte karşılarına çıkacak sorun ve problemlere çözümler bulabilmek. Çocuklarımızı düşünmeye, gözlem yapmaya, merak ettiklerini araştırmalarına teşvik ederek yaratıcı çözüm ve ürünler ortaya çıkarmalarını istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. “ dedi.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİSİ TÜBİTAK BİRİNCİSi haberi 16 Mart 2020 15:04 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Bahçeşehir Koleji Belen adına Hatay / Hatay Merkez muhabirimiz Hatice Ekmekçi tarafından  73 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
Muhabir
Kategori
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİSİ TÜBİTAK BİRİNCİSi haberi, Hatay Hatay Merkez Yerel Haberleri hatay ili hatay-merkez ilçesi mahallesinde Yerel kategorisinde yer almakta olup 2020 yılı içerisinde 73 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Bahçeşehir+Koleji+Öğrencisi+Tübitak+Birincisi Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİSİ TÜBİTAK BİRİNCİSiBAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİSİ TÜBİTAK BİRİNCİSi51 0.0 | 0 Oy