BAKAN ERGİN STK TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

Bakan Ergin, basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantı çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bu coğrafyada huzursuzluk bu coğrafyada anarşi ve istenmeyen hadiselerin oluşmasına hep beraber gayret ederek müsaade etmeyeceğiz. Allah'ın izniyle." dedi.
BAKAN ERGİN STK TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU
Yaklaşık 3 saat süren toplantıda taleplerin tek tek not alındığını aktaran Ergin, "Yaklaşık 3 saati aşkın bir süredir burada Hatay 'daki sivil toplum kuruluşlarının, sivil insiyatifin temsilcileri ile bir arada gelişmeleri değerlendirdik. Her bir katılımcının değerlendirmesi tespiti ayrı bir şekilde tarafımızdan not edildi. ve birbirimizi anlama noktasında verimli bir çalışma yaptığımızı düşünüyorum. Kamunun hükümet unsurlarının devlet görevlilerinin bu süreçte yapabileceği çalışmalar STK'larımızın sivil inisiyatifin alacağı inisiyatifler konusunda değişik görüşler dile getirildi.
 
Önemli ölçüde mutabık olduğumuz bir sonuca vardık ve herkes kendi üzerine düşen çalışmayı yapacak ve bu coğrafyada huzur ve barış içerisinde yaşayan Hataylılar bundan sonrada bu huzurlarını böldürtmemek için Hatay 'ına sahip çıkacak. Ülkemize sahip çıkacağız. Şehrimize sahip çıkacağız Çocuklarımızın geleceğine sahip çıkacağız ve bu coğrafyada huzursuzluk bu coğrafyada anarşi ve istenmeyen hadiselerin oluşmasına hep beraber gayret ederek müsaade etmeyeceğiz. Allah'ın izniyle." şeklinde konuştu.