BAKAN EROĞLU NUN HATAY ZİYARETİ

Bir dizi ziyaret de bulunmak üzere Hatay'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Samandağ ilçesi Hıdırbey Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.
BAKAN EROĞLU NUN HATAY ZİYARETİ
Prof. Dr. Veysel Eroğlu, konuşmasında, Hatay'da insanlar arasındaki kardeşliğin dünyaya örnek gösterilecek nitelikte olduğunu vurguladı. "Türkiye'de siyasi bir istikrar var. Türkiye'deki huzurun sebebi bu istikrardan kaynaklanıyor. Vatandaşımızın artık refah seviyesi arttı. Yatırımlar tüm Türkiye'de doludizgin devam ediyor

Hükümetlerinin son on yılda Hatay'a 10,5 milyar liralık yatırım yaptığına dikkati çeken Prof. Dr. Veysel Eroğlu şöyle devam etti: "Hatay, turizm açısından çok önemli. Hava durumunun turist, çiftçi tarafından her an bilinmesi lazım. Bu kapsamda her ilçeye otomatik meteoroloji ölçüm istasyonu kurduk. Şu ana kadar 500 milyon lira yatırım yapmışız. 33 dere ıslahı tamamlanmış. İnşa halindeki projelerle 684 bin 440 dekar arazi sulanacak. Hatay tarihinde böyle bir şey yok. Bu, çok büyük gelir artışı sağlayacak. Ayrıca 200 bin dekar araziyi taşkınlardan koruduk. Orman teşkilatı da çalışıyor. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' mantığı var bizde. Yanan alanları da yeniden ağaçlandırıyoruz."Veysel Eroğlu, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil'i ziyaret etti. Başkan Dingil'in ilçedeki Feyezan Kanalı'nın yapılması için destek istemesi üzerine Prof. Dr. Eroğlu gerekenin yapılacağını belirtti. Daha sonra İskenderun Esnaf Odaları Birliği'ni ziyaret eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, esnafla bir araya geldi. Kendisinin de bir esnaf çocuğu olduğunu ve bu sebeple esnafın halini en iyi anlayan ve bilenlerden olduğunu ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, esnafın bütün ticaretin orta direği olduğunu söyledi. Kazancın onda dokuzunun ticaretten olduğunu dile getiren Prof. Dr. Veysel Eroğlu,  "Ticaret çok önemlidir. Bizim milletimiz ticarette biraz geç kaldı. Sanayiye, ticarete, ziraate çok büyük önem veriyoruz. Ben insanları üçe ayırıyorum. Bir grup, üretiyor, çalışıyor. Ülkemiz bu insanların omuzları üzerinde yükseliyor. Bir grup insan da ürettiği kadar tüketiyor. Onun ülkeye, millete katkısı yok. En kötüsü de hep tüketiyor, hiç üretmiyor. Bunlara ben asalak diyorum. Sizler gerçekten üreten, büyük katkı sağlayan ve Türkiye'nin ekonomisinde söz sahibi kimselersiniz. Esnaf canımız ciğerimiz" diye konuştu.Daha sonra Dörtyol ilçesine geçen Prof. Dr. Eroğlu,  Alparslan Türkeş Parkı'nda vatandaşlarla buluştu ve burada bir konuşma yaptı. Eroğlu, daha sonra Erzin ilçesine geçti. Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek'in kısa süre önce vefat eden kayınbabası Ahmet Cevdet Öcal'ın Yeni Mahalle'deki evine taziye ziyaretinde bulundu.