BAKANLARDAN HATMEK ZİYARETİ

Bir dizi ziyaret, inceleme ve açılışlarda bulunmak üzere kentimizde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin Antakya Belediyesi Semt Pazarı Kompleksi’nde yer alan Hatay Mesleki Eğitim Kursu (HATMEK)’i ziyaret etti.
BAKANLARDAN HATMEK ZİYARETİ
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ve eşi Doç.Dr.Nazan Savaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ve HATMEK kursiyerlerinin hazır bulunduğu ziyarete Bakan Şahin ve Bakan Ergin’in yanı sıra Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, Ak Parti Hatay Milletvekilleri Mehmet Öntürk, Orhan Karasayar, Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu, Ak Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, İlçe Başkanı Emrullah Gülen, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Atıç, meclis üyeleri, belediye ve ilgili resmi kurumların daire müdürleri katılım gösterdi. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ve beraberindeki heyet, konuk bakanları tesis önünde karşıladı ve ardından tesisin başkanlık makamına geçildi. Bakan Fatma Şahin burada belediye anı şeref defterini imzaladı. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, konuklarını tarih ve medeniyetler şehri Antakya’da ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Antakya Doğu ve Batı olmak üzere ikiye ayrılır. Şehrin ortasında gerdanlık olarak nitelendirdiğimiz Asi Nehrimiz vardır. Asi Nehri’ni halkımız ile barıştırdık. Şehrimizde alt yapı, peyzaj çalışmalarını en üst sevide yaparak hizmetlerimizi gerçekleştirdik. Şu an içinde bulunduğumuz Semt Pazarı Kompleksimiz Türkiye’de örnek gösterilecek bir tesis oldu. Haftanın 7 günü pazarcı esnafımız, el emeği pazarımızla ve kurslarımızla kadınlarımız, sanatçılarımız, derneklerimiz burayı değerlendirmektedir. HATMEK ile gençlerimize ve kadınlarımıza çeşitli branşlarda kurslar veriyoruz ve onları hayata hazırlıyoruz.
 
 
TOKİ evleri, otoparklar, yeşil alanlar ve daha bir çok hizmetimiz ile Antakya’yı geleceğe hazırlıyoruz” dedi.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bir çok şehirde geçmişten günümüze gelen önemli mirasların olduğuna dikkat çekerek, “Bu değerleri geleceğe taşımak zorundayız. Yatırımlar için önemli hamleler yapılmalı. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bizler yerel yönetimleri önemsiyoruz ve yerel yönetimlere çok büyük görevler düşüyor. Kaynaklar arttırıldı ve insan odaklı belediyecilik ve hizmet anlayışı için belediyeler bizim en büyük ortak çalışma paydaşlarımız olacak. Hatay’ında önemli mirasları var. Sosyal hizmetleri güçlendirecek çalışmalar yapmak ve yaşam kalitesini yükseltmek için önemli çalışmalar yapacağız. Başkan Savaş’a şehre yaptığı hizmetlerden dolayı ve kadınların el emeklerini sergileyebilecekleri böyle güzel bir mekan yaparak imkan tanıdığı için teşekkür ederim” dedi. Başkan Savaş burada konuk bakana Antakya Belediyesi’nce 51 aydır kentte yapılan hizmetler hakkında bilgiler verdi ve konuk Bakan Şahin’e ziyaret anısına tablo ile içinde Antakya’nın yöresel ürünlerinin bulunduğu sandık hediye etti.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin daha sonra Antakya Belediyesi Hatay Mesleki Eğitim Kursu (HATMEK)’i ve tesisin alt katında bulunan El Ürünleri sergisini gezdiler. Burada Gümüş Takı-Tasarım, İplik Dokuma, Bilgisayar ve İngilizce kursu sınıflarını ve el ürünleri standını gezen heyet kursiyerlerle sohbet etti. Kursiyerler tarafından Bakan Şahin’e Hatmek’in kendi üretimi olan gümüş kolye ile ipek kumaş şal hediye edildi.
BAKANLARDAN HATMEK ZİYARETİ haberi 29 Temmuz 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  35470 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle