BALIKLAR NEDEN ÖLDÜ

<strong>Asi Nehri etrafında ikamet eden vatandaşlar ge&ccedil;tiğimiz hafta sonunda Asi Nehri boyunca g&ouml;rd&uuml;kleri &ouml;l&uuml; balık manzarası ile şok ge&ccedil;irdiler.&nbsp;</strong>
BALIKLAR NEDEN ÖLDÜ
Konu ile ilgili ilginç bir iddiada bulunan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesinin kestiği sudan kaynaklı asinin sürekli akmasının engellendiği ve bunun sonucunda balıkların telef olduğunu belirtiler.
Asi Nehri’ndeki tonlarca balığın telef olduğunu gören Tekkebaşı Mahalle sakinleri duruma tepki gösterdiler. Asi Nehri yüzeyinde toplanan tonlarca ölü balığın yarattığı kokudan da olumsuz etkilendiklerini belirten mahalle sakinleri yetkililere seslenerek duruma çözüm getirilmesi talebinde bulundular. Mahalle sakinleri adına konuşan Necmettin Sağlamtaş:”Antakya tarafından gelen kirli sulardan tonlarca balık telef olmuş durumda. Kokudan uyuyamıyor dışarı çıkamıyoruz. Kaç gündür pencereleri açamıyoruz. Su ve balıklardan gelen kötü koku adeta sağlığımızı tehdit ediyor. Büyükşehir Belediyesinin kestiği sular buradaki suyun temizlenmesini engelledi. Balıklarda kirli su ve denizden gelen tuzlu suyla karşılaşınca telef oldular. Bu konuda yetkililerin gerekeni yapmasını istiyoruz.” İfadelerini kullandı.
BALIKLAR NEDEN ÖLDÜ haberi 02 Eyl 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1665 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle