BARIŞ VE DOSTLUK İÇİN YOLA ÇIKTILAR

''BARIŞ VE DOSTLUK'' İÇİN YOLA ÇIKTILAR -ORTADOĞU'DA ''BARIŞ VE DOSTLUĞA'' DİKKATİ ÇEKMEK AMACIYLA HALEP KENTİNE GİTMEK ÜZERE ANTAKYA'DAN YOLA ÇIKAN 8'İ BİSİKLETLİ 25 KİŞİLİK GRUP CİLVEGÖZÜ GÜMRÜK KAPISI'NDAN SURİYE'YE GEÇTİ
BARIŞ VE DOSTLUK İÇİN YOLA ÇIKTILAR
Ortadoğu'da ''barış ve dostluğa'' dikkati çekmek amacıyla Halep kentine gitmek üzere Antakya'dan yola çıkan 8'i bisikletli 25 kişilik grup, Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan Suriye'ye geçti.
     Hatay Suriye Dostluk Derneği Başkanı Mahmut Sönmez, gümrük kapısında pasaport işlemleri sırasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, barış, hoşgörü ve huzurun kenti Hatay'ın kendine özgü birlik ve beraberlik anlayışını, yıllardır barış içinde kenetlenmiş duruşunu Suriyelilere göstermek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.
     Sönmez, sınırdan geçtikten sonra Suriye Türkiye Dostluk Derneği ve Suriye Gençlik Birliği üyeleriyle buluşarak bisiklet ve özel araçlarla Halep'e hareket edeceklerini kaydetti.

     Dostluk ve Barış grubu olarak Suriyeli bisikletçilerle 120 kilometre uzaklıktaki Halep'e akşam üzeri varmayı planladıklarını ifade eden Sönmez, şöyle devam etti:
     ''Suriye bizim için kardeş ülke. Akrabalık bağlarımız var. Yıllardır süre gelen dostluklarımız ve ticari hukukumuz bulunan bu ülkenin sorunları karşısında büyük üzüntü duyuyoruz. Amacımız, dostluk turumuz ile farkındalık oluşturmak ve dikkatleri bir kez daha barış ve beraberliğe çekmek. 8'i bisikletli 25 kişiden oluşan grup olarak bir gün Suriye'de kaldıktan sonra yarın akşam yeniden Hatay'da olacak şekilde dönüş yapacağız. Dileğimiz, bu anlamlı mesajımızın barışa gönül verenlerce iyi anlaşılması.''
     Bu arada, Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda bekleyen tır sürücüleri gruba sevgi gösterilerinde bulundular.