BARIŞ VE DOSTLUKİÇİN YOLA ÇIKAN TUR CİLVEGÖZÜ SINIR KAPISINDAN HATAY'A GELDİ

 Ortadoğu'da barış ve dostluğa dikkati çekmek amacıyla Antakya'dan Suriye'nin Halep kentine giden 8'i bisikletli 25 kişi, turun ardından Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan Hatay'a geldi.
BARIŞ VE DOSTLUKİÇİN YOLA ÇIKAN TUR CİLVEGÖZÜ SINIR KAPISINDAN HATAY'A GELDİ
Hatay Suriye Dostluk Derneği Başkanı Mahmut Sönmez, Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda AA muhabirine yaptığı açıklamada, 17 Eylül Cumartesi günü Antakya'dan pedal çevirerek başladıkları tur kapsamında ulaştıkları Halep'te çok güzel karşılandıklarını söyledi.
     Halep'te Suriye Türkiye Dostluk Derneği ve Suriye Gençlik Birliği üyeleriyle buluştuklarını ifade eden Sönmez, ''Halep'te bisiklet turu attık. Kentte dolaşırken herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Ortadoğu'da barış ve dostluğa dikkati çekmek için başlattığımız turda Halep'te çok güzel vakit geçirdik'' diye konuştu.
     Halep'te Suriye yönetiminin kendileri için 7 eskort ve çok sayıda güvenlik görevlisi görevlendirdiğini belirten Sönmez, turlarını tamamlayarak Hatay'a dönmekten ve amaçlarını gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.