BARIŞ VE KARDEŞLİK DUYGULARININ DORUK NOKTAYA ULAŞTIĞI RAMAZAN BAYRAMINI GEÇİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, barış ve kardeşlik duygularının doruk noktaya ulaştığı Ramazan Bayramı'nı geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
BARIŞ VE KARDEŞLİK DUYGULARININ DORUK NOKTAYA ULAŞTIĞI RAMAZAN BAYRAMINI GEÇİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ
Lekesiz, ''Ramazan Bayramı'' kutlamaları kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ile cezaevini ve Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumuna (SHÇEK) bağlı çocuk yuvasını ziyaret etti.
     İl Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen törende, polislerin bayramını kutlayan Lekesiz, bayramı huzur ve güven içerisinde güzel bir şekilde geçirdiklerini söyledi.
     Daha sonra İl Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Lekesiz, vatanın korunması için fedakarca görev yapan askerlerin ailelerinden uzakta bir bayram geçirdiğini kaydetti.
     Hatay E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda hükümlü ve tutuklularla bir araya gelen Lekesiz, ''Barış ve kardeşlik duygularının doruk noktaya ulaştığı Ramazan Bayramını geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar çok özel günlerdir. Bu zamanda ailemizden ayrı olabiliriz. Ancak, bu gün küslükler unutulur. Hoşgörü ve dostluk duyguları daha da pekişir'' diye konuştu.
     Bir süre hükümlülerle sohbet eden Lekesiz, onların bayramını kutladı.
     Lekesiz, cezaevinin ardından Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Sevim Demirkol Kız Yetiştirme Yurdunu ziyaret etti.
     Burada öğrencilerin yaptığı kömbe ve içli köfteden yiyen Lekesiz, çocuklara bayram harçlığı verdi.
     Ziyarette Lekesiz'e, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Semih Erdoğan, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhuriyet Savcısı Enis Yavuz Yıldırım, İl Jandarma Komutanı Albay Vedat Çolak, Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve diğer daire müdürleri eşlik etti.